197 ogledov

Kopitar pomagal kraljem do nove zmage in skoka na vrh lestvice

Anže Kopitar Profimedia
Kopitarjevi kralji vnovič na vrhu zahoda.

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL premagali Calgary Flames kar z 8:2 in se na vrhu lestvice na zahodu izenačili z Las Vegasom, a imajo kralji tekmo več.

Prvi del so gostitelji dobili kar s 4:0, praktično pa je bila tekma odločena v drugem delu, ko je za 6:1 dvakrat zadel Adrian Kempe. Dva gola na tekmi, prvega in zadnjega, je dosegel tudi Šved Carl Gundrunsson.

Anže Kopitar | Avtor: Profimedia Profimedia

Kako prepričljiva je bila premoč ekipe iz Kalifornije, kaže tudi podatek o strelih na gol, ki je bil kar 38:18 v korist Los Angelesa.

Proti Calgaryju je svojo strelsko statistiko izboljšal tudi Anže Kopitar, ki je najprej v 12. minuti s podajo pomagal pri golu Drewa Doughtyja, prav tako pa se je med asistente vpisal pri zadetku Viktorja Arvidssona za 4:0.

Los Angeles z zmago nadaljuje uspešen niz, saj so Kopitar in soigralci na zadnjih desetih tekmah dosegli osem zmag, dvakrat pa osvojili točko.

Zdaj ekipo čaka krajši premor do sobote, nato pa zaporedni tekmi proti Winnipegu in St. Louisu in v nadaljevanju kanadska turneja.

Edmonton je v dvoboju s San Josejem trikrat zaostajal, na koncu pa po podaljšku z zmago s 5:4 osvojil pomembni točki v boju za končnico. Za domače je dvakrat zadel Matthias Ekholm, za goste pa Erik Karlsson. Tekmo je v 65. minuti odločil Darnell Nurse.

Colorado je s 5:0 premagal Chicago in dosegel šesto zaporedno zmago. Dva gola je dosegel Denis Malgin, blestel pa je v Bolgariji rojeni vratar Aleksandar Georgijev s 27 obrambami. Letos je Georgijev nepremagan ostal že na peti tekmi. Colorado je na četrtem mestu zahoda in ima enako število točk kot šesti Edmonton.

Florida je s 5:2 slavila zmago v Detroitu in je osma na vzhodu. Ottawa, deseta ekipa vzhoda, je po zmagi pri devetouvrščenem Pittsburghu z 2:1 zmanjšala razliko in utrdila položaj na mestih za dodatne tekme za končnico.

* Izidi:
Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators    1:2
Detroit Red Wings - Florida Panthers     2:5
Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks  5:0
Edmonton Oilers - San Jose Sharks        5:4 (podaljšek)
Los Angeles Kings - Calgary Flames       8:2
(Anže Kopitar je vpisal podajo za Los Angeles)

2. Colorado      41  22    6  231:191   88
3. Minnesota     40  22    8  210:191   88
4. Winnipeg      39  29    3  215:202   81
5. Nashville     34  26    8  191:202   76
6. St Louis      31  33    5  218:252   67
7. Arizona       27  32   11  199:244   65
8. Chicago       24  40    6  175:249   54