17 ogledov

Kopi sezono na Švedskem začel z zmago

Anže Kopitar Reuters
Slovenski hokejist Anže Kopitar, ki je v švedski Mori združil moči z bratom Gašperjem, je uspešno začel svojo evropsko pot. Mora je po streljanju kazenskih strelov s 5:4 premagala Djurgården.

Švedski drugoligaš Mora se je v prvi tekmi, na kateri sta nastopila oba brata Kopitar, pomeril z Djurgårdenom. Hokejisti More so povedli z 2:0, nato pa nekoliko popustili in v tretji tretjini zaostajali že z 2:4. Moštvo bratov Kopitar je uspelo izenačiti v zaključku tekme, rezultat pa se v podaljških ni spremenil. Pri izvajanju kazenskih strelov so bili boljši domači, ki so na koncu slavili s skupnim rezultatom 5:4. Anže Kopitar kazenskega strela ni zadel.

Brata Kopitar sta prispevala podajo za zadetek Tylerja Gotta, ki je v 56. minuti ob igralcu več na ledu zadel za 3:4.