307 ogledov

Kopitar tragični junak ob obisku Pittsburgha

Anže Kopitar Penguins Kings Profimedia
Gledalci v Pittsburghu so videli zelo dramatično srečanje, polno preobratov.

Hokejisti Los Angelesa z Anžetom Kopitarjem so osvojili točko, potem ko so na gostovanju v Pittsburghu po izvajanju kazenskih strelov izgubili s 4:5. Med tistimi, ki so neuspešno izvajali kazenski strel, je bil tudi Kopitar.

Začetek tekme je obetal drugačen razplet. V prvem delu sta Kralje iz Kalifornije v vodstvo popeljala Austin Wagner in Tyler Toffoli, a je Bryan Rust, ki sta mu asistirala Kris Letang in Jake Guentzel, v drugem delu poskrbel za izenačenje.

V tekmi polni preobratov sta Teddy Blueger in Jack Johnson v tretjem delu domače popeljala celo v vodstvo s 4:2. Izid je bil tak še pet minut pred koncem, ko je znižal Kyle Clifford, Michael Amadio pa je tri minute in pol pred koncem tekme poskrbel za izenačenje. Že pred tem je imel priložnost za znižanje tudi Kopitar, ki je osem minut in pol pred koncem tekme prvič zgrešil kazenski strel.

Podaljšek ni prinesel spremembe, pri izvajanju kazenskih strelov pa sta blestela oba vratarja. Med osmimi strelci je zadel le Rust in s tretjim golom na tekmi poskrbel za veselje domačih navijačev in dve točki Pingvinov.

Pittsburgh je dobil že peto od zadnjih šestih tekem, vse bolj pomemben pa v ekipi postaja Rust, ki je že v četrtek odločil podaljšek. "Seveda se trudim, da bi bil vsak dan boljši, a na tekmah trenutno tudi prav uživam," je recept za uspehe izdal Rust.

Blestel pa je tudi domači vratar Tristan Jarry, ki je zbral kar 38 obramb. Podatek zgovorno priča o nevarnosti pred njegovimi vrati, saj je Jonathan Quick na nasprotni strani v statistiko dodal "le" 23 novih obramb.

NHL, izidi:

Pittsburgh Penguins - Los Angeles Kings    5:4 (kazenski streli)
Anže Kopitar je sprožil 2 strela v 24:09 minute za Los Angeles.

Ottawa Senators - Columbus Blue Jackets    4:3 (podaljšek)
New York Islanders - Buffalo Sabres        3:2 (podaljšek)
Anaheim Ducks - New York Rangers           4:3 (kazenski streli)

4. Winnipeg      19  11    2   94:88    40
5. Minnesota     16  12    5  102:107   37
6. Nashville     14  12    5  102:101   33
7. Chicago       12  15    6   89:107   30