34 ogledov

Kopitar z novo točko, kralji z novim porazom

Anže Kopitar Profimedia
Kralji izgubili z Arizono, Kopitar vpisal novo asistenco.

Hokejisti Los Angeles Kings so v tekmi severnoameriške lige NHL izgubili z Arizono z 2:5. Slovenski hokejist Anže Kopitar je za kralje prispeval podajo pri prvem golu Drewa Doughtyja.

Za ekipo iz Los Angelesa je bil usoden slab začetek dvoboja, saj je Arizona do osme minute dosegla že tri gole, dva je v le minuti in pol prispeval Michael Bunting, ki je nato v drugi tretjini dosegel še tretji gol na tekmi, kar je bil zanj prvi "hat-trick" v ligi. Takrat je njegova ekipa povedla s 4:1.

Doughty in Andreas Athanasiou sta poraz ublažila, poskus kraljev brez vratarja pa je nato kaznoval Christian Dvorak z zadnjim golom na tekmi.

Kralji so tako doživeli tretji poraz v nizu, naslednjo tekmo pa bodo z istim nasprotnikom igrali v sredo.

Poleg Buntinga se je pri Arizoni izkazal tudi vratar Adin Hill s 36 obrambami, na drugi strani pa je domači vratar Calvin Petersen zbral 28 obramb.

Montreal je s 3:2 po podaljšku premagal Edmonton, za Montreal pa je prvi gol, odkar se je konec marca pridružil ekipi, dosegel tudi Eric Staal. Bil je mož odločitve, saj je dosegel zadetek v podaljšku.

Staal se je pridružil kanadski ekipi, potem ko so se z njegovim prejšnjim klubom Buffalom dogovorili za prestop v zameno za dva izbora na naslednjih naborih.

"Ta trenutek bom seveda za vedno ohranil v spominu. Upam pa, da ne bo zadnji," je ob prvem zadetku za novo ekipo dejal staal, ki je končal niz 23 tekem brez zadetka.

Toronto je s 5:3 premagal Calgary. Auston Matthews je dosegel dva zadetka, John Tavares pa je z golom in podajo presegel mejo 800 točk v ligi NHL.

Vegas pa je z učinkovito predstavo, na koncu je bilo 6:1, končal niz treh tekem brez zmage. V drugi tretjini so bili vitezi uspešni štirikrat, tekmo pa je Alec Martinez končal z dvema goloma, Robin Lehner pa z 31 obrambami. Na drugi strani je St. Louis izgubil sedmo zaporedno tekmo.

* Izidi:
Winnipeg Jets - Ottawa Senators         4:3
Boston Bruins - Philadelphia Flyers     2:3 (podaljšek)
Montreal Canadiens - Edmonton Oilers    3:2 (podaljšek)

2. Vegas         25  10    2  119:85    52
3. Minnesota     23  12    2  108:94    48
4. Arizona       19  15    5  107:118   43
5. San Jose      17  16    4  105:122   38
6. St Louis      16  16    6  104:124   38
7. Los Angeles   14  17    6  100:107   34
8. Anaheim       11  21    7   87:130   29