74 ogledov

Kopitarjevi Kralji povedli, nato doživeli šok

Anže Kopitar Profimedia
Kopitar je s svojimi kralji izgubil v ameriški kockarski Meki.

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so v severnoameriški ligi NHL na gostovanju pri Vegas Golden Knights izgubili z 1:4.

Domači vratar Robin Lehner je zbral 24 obramb, Jonathan Marchessault pa je za osmo zmago vitezov na zadnjih desetih tekmah zbral dve podaji.

Kralji pa so izgubili še tretjič zaporedoma. Edini zadetek za ekipo iz Kalifornije, z njim so dobili prvo tretjino z 1:0, je dosegel Matt Roy, vratar Jonathan Quick je ubranil 20 strelov.

Že v drugem delu so Reilly Smith, Tomaš Nosek in Nicolas Hague poskrbeli za popoln preobrat, zmago kockarjev iz Nevade pa je potrdil Alex Martinez v 53. minuti.

Vegas se je z zmago približal vodilnima ekipa lige Washingtonu in Tampi, ki sta ob tekmi več zbrali tudi točko več. Los Angeles pa se vse bolj oddaljuje od mest za končnico, saj je v svoji skupini trenutno na šestem mestu. Današnja tekma pa ne obeta nič dobrega za naslednji obračun, saj se bosta isti ekipi še enkrat pomerili v sredo.

V Torontu so gostitelji, vodilna ekipa kanadske skupine, izgubili obračun proti Edmontonu po podaljšku z 2:3, odločilni gol pa je že po 17 sekundah dodatnega dela igre dosegel Darnell Nurse.

Colorado je vnovič prepričal s čvrsto obrambo in ugnal Anaheim s 5:2, vratar Philipp Grubauer pa se je lahko zanesel na svoje branilce, saj so hokejisti iz Kalifornije na njegov gol sprožili vsega 15 strelov.

Za izjemen preobrat pa je poskrbela Philadelphia. Buffalo je po dveh tretjinah vodil že s 3:0, gostom pa je do konca uspelo izid poravnati, v podaljšku pa je Ivan Provorov gostom zagotovil obe točki. Buffalo zmago čaka že 18 tekem in je vse bližje črnemu rekordu Pittsburgha iz sezone 2003/04.

Pittsburgh je z 2:1 ugnal New York Islanders, hokejisti Winnipega pa so se veselili visoke zmage s 5:1 v olimpijskem Calgaryju.

* Izidi:
Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers      3:4 (podaljšek)
Pittsburgh Penguins - New York Islanders  2:1
Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers     2:3 (podaljšek)
Colorado Avalanche - Anaheim Ducks        5:2
Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings  4:1
(Anže Kopitar: 1 strel proti vratom tekmeca za LA)
Calgary Flames - Winnipeg Jets            1:5
San Jose Sharks - Minnesota Wild          4:3 (kazenski streli)

* Lestvice
- skupina Honda West:
1. Vegas         24   8    1  108:75    49
2. Colorado      22   8    4  118:77    48
3. Minnesota     21  10    1   94:78    43
4. St Louis      16  13    6  100:113   38
5. Arizona       16  14    5   92:103   37
6. Los Angeles   13  14    6   92:94    32
7. San Jose      13  16    4   91:115   30
8. Anaheim       11  20    6   83:123   28