147 ogledov

Kopitar z zadetkom zapečatil usodo morskih psov

Anže Kopitar Profimedia
Kralji s Kopitarjem do visoke zmage v San Joseju.

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je s svojimi Los Angeles Kings tokrat v ligi NHL gostoval pri San Jose Sharks in slavil visoko zmago s 5:2.

Med strelce se je v dvorani SAP Center tokrat vpisal tudi Kopitar, ki je z zadetkom v prazna vrata po podaji Adriana Kempeja zapečatil končni izid.

Zadetke za kralje so prispevali še Jaret Anderson-Dolan, ki je dodal še podajo, in Phillip Danault v uvodni tretjini, Viktor Arvidsson je v drugi povišal prednost gostov na 3:1, v zadnji pa je poleg Kopitarja zadel še Rasmus Kupari. Vratar Jonathan Quick je za zmago zaustavil 29 strelov.

"Dobra tekma je za nami. Tako je tudi običajno, ko so v uspešne akcije vpletene vse napadalne linije ter ostali obrambni igralci, vratar pa je soliden," je dejal trener Kings Todd McLellan.

Pri San Joseju sta se med strelce vpisala Kevin Labanc, ki je uvodoma zadel za izenačenje na 1:1, ter Aleksander Barabanov.

"Boleče je, če igraš dober hokej, pa vseeno izgubiš še na četrti od petih tekem v nizu. Moramo čim prej priti nazaj v zmagovalni ritem," je bil kratek kapetan San Joseja Logan Couture.

Naslednja tekma kralje, ki so s 26 točkami deveti v ligi, čaka v ponedeljek, ko bodo doma gostili Ottawo.

Anže Kopitar | Avtor: Profimedia Profimedia

Deset točk več ima tokrat prosti Boston, ki je na čelu lestvice. Sledijo New Jersey Devils (34), ki so s 3:1 na gostovanju ugnali Buffalo Sabres, in Vegas Golden Knights. Slednji so ostali pri 33 točkah, saj so doma izgubili proti Seattle Kraken z 2:4.

Toronto Maple Leafs so s 4:3 v gosteh odpravili Minnesoto Wild in se povzpeli na četrto mesto, na peto pa je nazadovala ekipa Dallas Stars, ki jo je moštvo Winnipeg Jets po podaljšku ugnalo s 5:4. Po 34 sekundah dodatka je dvoboj odločil Josh Morrissey.

* Izidi:
San Jose Sharks - Los Angeles Kings         2:5
(Anže Kopitar: 1 gol za LA)
Boston Bruins - Carolina Hurricanes         3:2 (podaljšek)
Chicago Blackhawks - Montreal Canadiens     2:3 (kazenski streli)
Minnesota Wild - Toronto Maple Leafs        3:4
Washington Capitals - Calgary Flames        3:0
Anaheim Ducks - Ottawa Senators             1:5
Philadelphia Flyers - Pittsburgh Penguins   1:4
Vegas Golden Knights - Seattle Kraken       2:4
Detroit Red Wings - Arizona Coyotes         4:3 (kazenski streli)
Columbus Blue Jackets - New York Islanders  2:3
Buffalo Sabres - New Jersey Devils          1:3
Tampa Bay Lightning - St. Louis Blues       5:2
Dallas Stars - Winnipeg Jets                4:5 (podaljšek)

5. Nashville      9   9    2   53:65    20
6. Minnesota      9   9    2   58:59    20
7. Arizona        7   9    3   51:66    17
8. Chicago        6  10    4   50:71    16