145 ogledov

Kopitarjevi kralji z odličnima dvema tretjinama, nato pa...

Anže Kopitar Profimedia
Prestolniki po preobratu v zadnji četrtini do zmage nad Kopitarjevimi kralji.

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi Slovenec Anže Kopitar, so bili na gostovanju v Washingtonu na dobri poti do zmage, saj so po dveh tretjinah vodili z 2:0. Nato pa je domačinom uspel preobrat in zmaga s 4:3 je ostala doma. Kopitar je odigral 20:57 minute tekme, v tem času pa v statistiko vpisal en strel na gol.

Kralji so dobro začeli tekmo v dvorani Capital One Arena in po dveh delih tekme vodili z 2:0, ko sta za goste zadela Sean Durzi in Phillip Danault, dve podaji pa je vpisal Viktor Arvidsson. Po zadnjem odmoru pa so gostitelji na led zadrsali bolj odločno, izničili prednost in prišli do zmage s 4:3.

Anže Kopitar | Avtor: Profimedia Profimedia

"V garderobi smo si rekli: 'Enkrat letos smo se že pobrali po takšnem zaostanku, lahko nam uspe še enkrat'. Odločno smo vstopili v zadnji del, nismo popuščali in imeli smo malo boljšo realizacijo, pa nam je uspelo. Neverjetno. Ključ do zmage je bil v tem, da smo vztrajali," je po tekmi menil Marcus Johansson, ki je dosegel odločilni gol za zmago proti kraljem.

Prestolniki so na zelo podoben način v ponedeljek ugnali Vancouver, tokrat pa sta prednost gostov z zadetkoma izničila Nic Dowd in John Carlson, prednost je priigral Lars Eller, nato pa je - ko so kralji prek Viktorja Arvidssona izenačili na 3:3 - odločilni gol dosegel Johansson.

Dmitrij Orlov je k zmagi dodal tri podaje, vratar Darcy Kuemper pa je zbral 21 obramb, vključno z nekaj izjemnimi v zadnji minuti tekme in pomagal Washingtonu do tretje zmage v sezoni. Kralji pa so klonili kljub blesteči predstavi Arvidssona, solidno je branil Jonathan Quick, ki je zaustavil 28 od 32 strelov, vendar ni mogel preprečiti še drugega zaporednega poraza kraljev.

Los Angeles je dobil prve tri gostujoče tekme, nato pa dvakrat izgubil in se v Kalifornijo vrača slabe volje po tekmi, na kateri je zapravil prednost dveh golov. "Seveda z zadnjima dvema tekmama, v Pittsburghu in Washingtonu nismo zadovoljni," je dejal trener kraljev Todd McLellan in razmišljal: "Ta tekma ni bila katastrofa, čeprav smo v tretji tretjini dopustili štiri gole in jo izgubili. Torej še vedno nismo tam, kjer bi morali biti, če sem povsem odkrit."

Zdaj kralje čakajo tri tekme na domačem ledu. Prva že v ponedeljek, ko bodo gostili Tampo.

* Izidi:
Washington Capitals - Los Angeles Kings      4:3
(Anže Kopitar: 1 strel na gol v 20:57 minute za LA)
Boston Bruins - Minnesota Wild               4:3 (podaljšek)
Vegas Golden Knights - Colorado Avalanche    2:3
Calgary Flames - Carolina Hurricanes         3:2 (podaljšek)

6. Winnipeg       2   3    0   12:17     4
7. Minnesota      1   3    1   19:27     3
8. Arizona        1   4    0   13:26     2