18 ogledov

39 točk Wada! To ni nič! 46 Millsapa!

Dwyane Wade je dal 39 točk, a ni mogel preprečiti tretjega poraza. Heatov.(Foto:
1/2
Miami Heat so doživeli tretji poraz v sezoni. Utah Jazz so jih premagali po podaljšku (116:114). Dwyane Wade je imel 39 točk, a to ni bilo dovolj, saj se je odklopilo Paulu Millsapu - zanj rekordnih 46.
Millsapov dosedanji rekord je bil 32 točk januarja leta 2008 proti Boston Celticsom. Miamiju je do te tekme največ točk dal Emeka Okafor (center New Orleans Hornetsov - 26).

Utah Jazz so ob polčasu zaostajali za 22 točk, se vrnili v igro, v zadnjih sekundah rednega dela izsilili podaljšek in premagali zvezdniške Miami Heate s 116:114 (vrhunce nore tekme poglejte v dodanem videu). Paul Millsap je odigral tekmo svoje kariere. Do te tekme je dal v ligi NBA le dve trojki. Na tej pa tri in vse v ključni zadnji četrtini. Še več: 11 točk je dosegel v zadnjih 28 sekundah rednega dela! "Bi rekel, da ko pada dež, očitno lije," je v prispodobi svoj dosežek komentiral MIllsap. Po koncu podaljška je ob njegovem imenu stala številka 46 (iz igre je zadel 19 izmed 28 metov). V drugem delu igre je bolje zaigral tudi prvi branilec ekipe Deron Williams, in sicer v obrambi, kar je vodilo do delnega izida 30:24 v tretji četrtini. Jazzom je tako drugič v štirih dneh uspelo nadoknaditi visok zaostanek (v soboto 18 točk proti Los Angeles Clippersom).

Los Angeles Lakers so dobili še osmo tekmo. Z 99:94 so premagali Minnesoto Timberwolves. Kobe Bryant je dal 33 točk, Saša Vujačić je grel klop. Pau Gasol je imel dvojnega dvojčka. Brez poraza so tudi še New Orleans Hornets.

"Ne gre za konec tekme. Ne gre za Millsapove trojke in ne gre za uspešne akcije ob koncu. Imeli smo svoje priložnosti, da bi že prej dobili tekmo, a tega enostavno nismo bili zmožni," je odgovornost za poraz na svoje igralce preložil trener Vročice, Erick Spoelstra. Dwyane Wade je bil z 39 točkami prvi strelec domačih, ki so proti Jazzom doma izgubili prvič po sedmih zmagah. LeBron James je dosegel novega trojnega dvojčka (že 29. v karieri) - 20 točk, 11 skokov in 14 podaj. Miami bi bržkone zmagal, če bi LeBron bolje zadeval iz igre (le pet uspešnih metov od 18). "Mislim, da nas je ob koncu malce zgrabila panika," pa je razlog našel Wade, češ da jih je igra Millsapa povsem šokirala. Drugače bodo morali zaigrati v četrtek, ko jih v ponovitvi uvodne tekme te sezone čaka jo Boston Celtics.