179 ogledov

Ball v zgodovino, Kokoškova ekipa zmagala

Lonzo Ball LA Lakers twitter
V noči na nedeljo so v najmočnejši košarkarski ligi na svetu odigrali 11 tekem.

Ekipa Utah Jazz, kjer je pomočnik trenerja Igor Kokoškov, ta je Slovenijo popeljal do naslova evropskega prvaka, je doma premagala Brooklyn Nets s 114:106 ter je s šestimi zmagami in sedmimi porazi na devetem mestu zahodnega dela lige. Vodi moštvo Houston Rockets, ki je ugnalo Memphis Grizzlies s 111:96.

Houston ima deset zmag in tri poraze, prav takšno razmerje pa imajo tudi branilci naslova prvaka, Golden State Warriors, ki so doma porazili Philadelphio 76ers s 135:114. Na čelu lige je tokrat prosto vodilno moštvo vzhodnega dela Boston Celtics z dvema izgubljenima tekmama in 11 zmagami. Ekipa Miami Heat Gorana Dragića bo v noči na ponedeljek po slovenskem času gostovala v Detroitu, ko se bo pomerila z ekipo Pistons.

goran dragić Zlata naveza Šport Dragić večerjal z najboljšim trenerjem v Evropi

Novinec v ligi Lonzo Ball je postal najmlajši igralec v zgodovini NBA, ki je dosegel trojni dvojček (19 točk, 13 podaj in 12 skokov), kljub temu pa je z Los Angeles Lakers z 90:98 izgubil proti Milwaukee Bucks, kar je bil tretji poraz v nizu. Pri 20 letih in 15 dnevih starosti je Ball presegel prejšnji rekord legendarnega LeBrona Jamesa, ki je bil januarja 2005, ko je dosegel svoj prvi trojni dvojček za Cleveland Cavaliers, pet dni starejši. "To mi nič ne pomeni. Prav ničesar. Izgubili smo tekmo, zmaga pa je bila edini cilj večera," je bil jasen Ball. Dvaindvajsetletni Grk Giannis Antetokounmpo je bil prvi strelec zmagovite ekipe in tudi tekme (33 točk).

Košarkarji Golden State Warriors so igrali proti Philadelphii, ki je imela niz petih zmag na zadnjih šestih tekmah, vendar je bila povsem nemočna v drugem polčasu proti prvakom, ki so slavili šestič zapored, vse tekme so dobili z najmanj 17 točkami razlike. Kevin Durant se je po tekmi premora izkazal z 29 točkami, Klay Thompson jih je dodal 23, Stephen Curry pa 22 za Warriors, ki so imeli kar 58,5-odstotni met iz igre.

V Houstonu je James Harden z metom iz igre 11:25 zbral 38 točk, od tega je zmogel šest trojk za zmago domačih raket nad Memphis Grizzlies s 111:96.