10 ogledov

Barça melje naprej, Partizan končno zmagal

Partizan Bayern Evroliga Top 16 EPA
Partizan je proti Bayernu prekinil niz sedmih porazov. Barcelona nadaljuje zmagovito serijo, blizu četrtfinala tudi Milančani.

Moskovski CSKA je nadaljeval z zmagami v Top 16, tokrat so Rusi s kančkom sreče slavili v Kaunasu. Gostje so že v drugi četrtini povedli za 12 točk (24:36), a so se Litovci z odličnim metom za tri v tretji četrtini vrnili v igro in celo povedli (64:62). V napeti končnici so več zbranosti pokazali Rusi in zabeležili še osmo zmago v drugem delu Evrolige.

V četrtek sta bila edina Slovenca na evropskih parketih Erazem Lorbek in Boštjan Nachbar, ki sta z Barcelono nadaljevala zmagoviti niz - Fenerbahçe je zanesljivo padel (93:73). To je še deveta zmaga v Top 16 za Katalonce, ki so še vedno neporaženi v drugem delu tekmovanja. Nachbar je v 19 minutah zbral 13 točk in po en skok in ukradeno žogo, Lorbek pa je v dobrih 12 minutah zabeležil šest točk, dva skoka in eno ukradeno žogo.

Brez Begića in Spanoulisa ni šlo

Olympiacos je brez Vassilisa Spanoulisa in Mirze Begića doma klonil v tesni končnici proti moštvu Emporio Armani (86:88). Milančani so se s slavjem v Pireju zelo približalu četrtfinalu, aktualne prvake pa čaka še kar nekaj dela.

Do zmage je po petih zaporednih porazih prišel tudi Partizan. Četa Duška Vujoševića je v beograjski Areni visoko premagala Bayern (70:55), odločilno prednost pa so si srbski prvaki zagotovili že po prvem polčasu (44:28). Pri domačih sta Saša Pavlović in Tarence Kinsey dosegla po 21 točk in sta tako dobro nadomestila manjko prvega strelca "grobarjev" Bogdana Bogdanovića.