52 ogledov

Blažič glavna Zvezdina zvezda: Partizan padel še drugič

Vujošević Crvena zvezda Partizan liga ABA ABA Photo
V tokratnem kolu je bil v središču pozornosti beograjski mestni derbi. V hali Pionir je bila v vlogi gostitelja Crvena zvezda, ki je dobila tudi drugi obračun beograjskih velikanov v tej sezoni (63:57).

Večni derbi med Crveno zvezdo in Partizanom je Jaka Blažič začel v prvi peterki in bil na začetku srečanja neustavljiv. Dosegel je sedem od prvih 14 točk rdeče-belih in začetno vodstvo "grobarjev" spremenil v vodstvo zvezdašev. Pokazal je ves svoj repertoar, saj je enkrat zadel izza črte, enkrat zabil in enkrat položil po lepem prodoru. Moštvo Dejana Radonjića je prvo četrtino dobilo za pet točk (20:15), potem ko je uveljavilo svojo premoč pod košem.

Tokratni domačini v Pionirju so odlično odprli tudi drugo četrtino. Prvi koš so sicer dosegli črno-beli, nato pa je sledila serija 10:0, ki jo je po ukradeni žogi Bogdanu Bogdanoviću z zabijanjem zaključil Blažič. Serijo Zvezde je s prodorom prekinil Tarence Kinsey (30:19), v naslednjem napadu pa se je prebudil tudi Bogdanović in s trojko znižal na -8 (30:22). Do konca polčasa so varovanci Duška Vujoševića še dodatno znižali zaostanek in na glavni odmor odšli z minusom štirih točk (33:29). Tekma se je tako začela odvijati po notah Partizana, ki lažje zmaguje ob nizkih izidih.

Zvezda pritisnila v 4. četrtini

Na začetku tretje četrtine so črno-beli izenačili (36:36), hitro pa je odgovoril kdo drug kot Blažič, s trojko je vpisal že svojo 15. točko (39:36). Srečanje je še naprej potekalo v znamenju trdnih obramb in Partizan je vseskozi ostajal blizu Zvezdi, enkrat pa tudi povedel za točko (41:42). Po 30 minutah so bili rdeče-beli vendarle spet za odtenek spredaj (45:44).

V prvi polovici zadnjega dela igre je Zvezda povsem dominirala, čeprav je pri gostih eno redkih dobrih tekem po povratku v gnezdo "grobarjev" odigral Miljenko Tepić. A pod košem se je razigral nekdanji "partizanovec" Raško Katić in svoje moštvo spet popeljal na varno razdaljo (50:44). Dobra igra Zvezde v napadu se je nadaljevala in po novem košu Katića je bilo že +11, po lepem prodoru Charlesa Jenkinsa pa že +13 manj kot štiri minute do konca (61:48). Partizan se je uspel vrniti na enosmestno razliko po dveh skokih v napadu, prvič na obračunu je zadel Dejan Musli (61:52).

Kljub prednosti dramatična končnica

Blažič Lauvergne Crvena zvezda Partizan ABA liga | Avtor: ABA Photo ABA Photo
Zvezda je še naprej delala nerazumljive napake v napadu in po dveh zaporednih uspešnih akcijah Jofreya Lauvergna se je Partizan dobro minuto pred koncem vrnil v igro (61:57). Domačini so nato storili še eno napako, a tudi gostje niso uspeli realizirati napada in 17 sekund pred koncem je bila storjena osebna napaka nad Jenkinsom, ki je s črte prostih metov prednost povišal na +6 (63:57), kar je bil tudi končni izid srečanja.

Zvezda je z zmago ostala na vrhu lestvice, Partizan pa je tretji, z enakim številom zmag kot četrta Cibona, druga je zagrebška Cedevita. Rdeče-beli so dobili tudi prvi medsebojni mestni dvoboj, ki se je razpletel po podaljšku (86:89). Jaka Blažič je dosegel 19 točk in bil z naskokom prvi strelec tekme, zbral je še po tri skoke in podaje in dve ukradeni žogi.