Blažič pomagal ''ukrasti'' točko Olimpiji

jaka blažič
1/10
ABA
Košarkarji Uniona Olimpije so po dramatični končnici izgubili še četrto zaporedno tekmo v ligi Aba. V Ljubljanskih Stožicah je bila z 62:61 boljša Crvena zvezda slovenskega reprezentanta Jake Blažiča.

Košarkarji Uniona Olimpije tudi po četrtem krogu lige Aba ostajajo brez zmage. Še huje, po drugem zaporednem porazu v izdihljajih tekme so prikovani na dno razpredelnice kot edina ekipa, ki še ni okusila slasti zmage.

Poraz v zadnjih sekundah

Podobno kot na prejšnjem srečanju v Širokem Brijegu so bili Ljubljančani tudi proti favorizirani Crveni zvezdi blizu zmage, vendar so katastrofalno odigrali ključne trenutke in ostali brez točk. Slovenski reprezentant Nebojša Joksimović bi lahko postal junak večera, vendar je v zadnji minuti zgrešil enostavno polaganje, na drugi strani pa je Charles Jenkins zmagoviti koš pet sekund pred koncem dosegel prav proti njemu.

Joksimović: od junaka do bedaka

Joksimović je sicer odlično vodil zasedbo Uniona Olimpije, saj novi organizator igre Jakov Vladović, ki je v klub prišel sredi tedna, še ni bil povsem pripravljen za tako zahteven preizkus. Predvsem se je izkazal v zadnjih minutah, ko se je v Stožicah odločalo o zmagovalcu. Po njegovih šestih zaporednih točkah so zeleno-beli dobro minuto pred koncem povedli z 61:60. Dobrih 40 sekund pred koncem so imeli protinapad za plus tri, Joksimovič pa je zgrešil "otročje lahko" polaganje žoge skozi obroč. Kazen je sledila pet sekund pred koncem, ko je Jenkins zadel v prodoru. Olimpija je imela še pet sekund za zadnji napad, toda met Jeroma Augusta s sedmih metrov ni našel cilja.

Zmaje tri od naslednjih štirih zahtevnih tekem čakajo v gosteh. Najprej evropski pokal v Franciji, nato gostovanje pri Radničkemu, 30. oktobra domača preizkušnja z Valencio in 2. novembra še obračun z Igokeo.