12 ogledov

Bryant z zlomljenim nosom uničil Miami

Kobe Bryant Dwayane Wade Reuters
V najzanimivejši nedeljski tekmi v ligi NBA so Los Angeles Lakers na krilih Kobeja Bryanta, ki zaradi zlomljenega nosu še vedno nosi zaščitno masko, s 93:83 ugnali Miami Heat. Goran Dragić izgubil proti Los Angeles Clippers.

Dwayane Wade je na All-Star tekmi prejšnji konec tedna nenamerno zlomil nos Kobeju Bryantu, ki mu je tokrat vrnil z obrestmi. Bryant je bil s 33 točkami znova vlečni konj Los Angeles Lakers ob zmagi s 93:83. "Kobe je odličen strelec. Je eden najboljših vseh časov," se je Bryantu, ki je tudi tokrat igral z zaščitno zmago, priklonil tudi LeBron James (25 točk, 13 skokov, sedem podaj).

Bryant je odličen večer nakazal že v prvi četrtini, ko je dosegel 18 točk, nato pa je delo dokončal s šestimi zaporednimi v zadnji četrtini. "Zabavno je tekmovati proti najboljšim," je dejal Bryant, s tem pa mislil na obračun z Jamesom in Wadeom. Miami je še tretjič zapored igral brez Chrisa Bosha, ki je še naprej odsoten zaradi smrti v družini.

Clippers po podaljšku boljši od Dragića

Slovenski košarkar Goran Dragić je v severnoameriški ligi NBA v dresu Houston Rockets po podaljšku s 103:105 izgubil proti Los Angeles Clippers. Dragić je odigral 12 minut in zbral dva skoka ter ukradeno žogo. Junak tekme je bil Chris Paul z 28 točkami in desetimi skoki, Blake Griffin pa je k zmagi kalifornijske ekipe dodal 14 točk in 11 skokov. V dresu gostov so se izkazali še Randy Foye s 15 točkami ter Caron Butler in Mo Williams s po 14. To je bila šele osma zmaga LA Clippers nad Houston Rockets v zadnjih 33 tekmah. Za gostitelje, ki so po štirih zmagah v nizu zdaj še tretjič zapored izgubili, je Kevin Martin zbral 25 točk, Samuel Dalembert in Luis Scola pa sta pod košema vsak pobrala po 12 žog.

Ekipa Chicago Bulls je še naprej na čelu vzhodnega dela in tudi celotne lige, saj je v gosteh s 96:91 premagala Philadelphio 76'ers, vodilno ekipo atlantske skupine. Derrick Rose je izenačil svoj rekord sezone s 35 točkami, Joakim Noah pa je dodal 11 točk in 18 skokov za šesto zaporedno zmago Chicaga.

Rekord Williamsa

Dosežek večera je uspel Deronu Williamsu, ki je s 57 točkami postavil klubski rekord ekipe New Jersey Nets za zmago s 104:101 nad moštvom Charlotte Bobcats. Williams, ki je imel pred tekmo povprečje 21,7 točke na tekmo, je iz igre metal 16:29 in zadel vseh 21 prostih metov. Pred tem sta bila z 52 točkami klubska rekorderja Mike Newlin in Ray Williams.

Izjemen dosežek Ronda

Rajon Rondo je za Boston Celtics, ki so s 115:111 ugnali New York Knicks, dosegel trojni dvojček z 18 točkami, 20 podajami in 17 skoki. Paul Pierce (34 točk) je zadel trojko 4,9 sekunde pred koncem rednega dela in izsilil podaljšek, Kevin Garnett pa je za zmagovalce dodal dvojni dvojček (18 točk, deset skokov). Carmelo Anthony je bil najučinkovitejši v vrstah gostov (25 točk), Jeremy Lin pa je že v prvih treh minutah napravil dve osebni napaki in nato v 32 minutah dosegel 14 točk, pet podaj in štiri skoke.

San Antonio Spurs kljub porazu na svojem parketu proti Denver Nuggets s 94:99 ostaja na prvem mestu jugozahodne skupine. Čeprav je Denver ponovno igral brez poškodovanih prvih strelcev ekipe Danila Gallinarija in Neneja, pa je postal šele tretje moštvo v sezoni, ki je San Antonio ugnal v njihovi dvorani.