15 ogledov

Bryantovih 41 točk je bilo premalo

Kobe Bryant ni imel dovolj pomoči soigralcev. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Tudi 41 točk Kobeja Bryanta ni bilo dovolj za zmago Los Angeles Lakers proti Indiani Pacers, ki je prvič slavila v domači dvorani Jezernikov, Staples Centru. Sedem točk in pet podaj Gorana Dragića.

Indiana Pacers je v Los Angelesu proti Lakers nazadnje slavila pred 11 leti, tik preden so se Jezerniki preselil v Staples Center. Pacers so pred prvencem v domači dvorani aktualnih prvakov lige NBA izgubili kar enajstkrat zapored. Za presenetljivo zmago ima največ zaslug Roy Hibbert s 34 točkami, 12 skoki in šestimi podajami. Hibbert je povsem nadigral zvezdnika Jezernikov pod košem, Paua Gasola, ki je dosegel 13 točk in 12 skokov. Prvi zvezdnik večera je bil sicer Kobe Bryant, a je njegovih 41 točk ob porazu Lakers povsem zbledelo.

Pacers so do nepričakovane zmage prišli predvsem po zaslugi odlične obrambe, Jezerniki so iz igre metali le 38-odstotno. Kljub slabemu metu so imeli Lakers v zadnjem napadu kar dva meta izza črte za izenačenje, toda Bryantu se je roka obakrat zatresla. Na začetku zadnje četrtine so Jezerniki sicer že zaostajali za 15 točk, vendar so se uspeli povsem približati, kar pa ni bilo dovolj za zmago. Zadnji koš je 16,4 sekunde pred koncem dosegel Hibbert.

"Priti v Los Angeles in prvaka premagati na njihovem domačem igrišču je zelo velika zmaga za nas. Vemo, da je to velika zmaga, toda mi lahko igramo z vsemi,“ je po koncu srečanja dejal junak Roy Hibbert. Saša Vujačić je še enkrat več obsedel na klopi Jezernikov in ni na igrišču prebil niti ene same sekunde.

Sonca brez moči
S Phoenix Suns je izgubil tudi Goran Dragić; s 138:133 so doma zmago slavili Denver Nuggets. Dragić je v Koloradu v dresu moštva Phoenix Suns odigral 16 minut in v tem času zbral sedem točk, skok in pet podaj.