429 ogledov

Cedevita Olimpija ostala stoodstotna

Cedevita Olimpija Cibona Reševalni pas/Twitter
Ljubljanska ekipa je zmagala v drugem kolu regionalnega tekmovanja.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v drugem nastopu v ligi ABA vpisali drugi par točk. Potem ko so prejšnji teden zmagali na gostovanju v Beogradu pri ekipi Mega Bemax, so tokrat pred približno 2000 gledalci v Stožicah ugnali zagrebško Cibono (79:70).

KK Koper Primorska : Partizan Liga ABA Šport Koprčani zmleli legendarni Partizan

Ljubljančani so zasluženo prišli do zmage, saj so bili večji del tekme v vodstvu, kljub temu pa so zvestim privržencem povzročili kar nekaj nepotrebnih skrbi. Tako kot sredi tedna na gostovanju v Kazanu, ko so v zadnjih dvanajstih minutah zapravili štirinajst točk naskoka, so tudi Cibono predolgo držali v igri za presenečenje.

Cedevita Olimpija ni znala dvomestne prednosti pretvoriti v suvereno zmago. Tako so se gostje v 27. minuti približali na 46:42, v 35. minuti pa celo na 65:63. V obeh primerih so domači hitro odgovorili; v tretji četrtini z delnim izidom 8:0, v zadnji pa sta zadela Ryan Jamar Boatright in Codi Miller-McIntyre za vodstvo s 74:65.

Codi Miller-McIntyre je bil s 24 točkami (met za dve točki 8:11, trojke 2:4, 6 podaj) pri strelec tekme. Dvanajst točk je dosegel Jaka Blažič (met iz igre 3:3, 5 skokov), deset pa jih je zbral Ryan Jamar Boatright.