71 ogledov

Clásico preobratov Barçi, poraz Himkija

Ante Tomić Gustavo Ayon Tomaš Satoransky Barcelona Real Madrid Evroliga EPA
Na košarkarskem Clásicu je bila Barcelona v napeti tekmi boljša od madridskega Reala. Zoran Dragić je s Himkijem izgubil na gostovanju pri Broseju Alekseja Nikolića, Jaka Blažič je z Laboral Kutxo klonil proti CSKA.

V skupini E si je Fenerbahče z zmago na mestnem derbiju proti Darušafaki (77:69) praktično že zagotovil prvo mesto. Za Fener je Ekpe Udoh vpisal 18 točk ob šestih skokih, za goste je bil najbolj učinkovit Reggie Redding z 12 točkami.

Na pragu napredovanja je po zmagi proti Lokomotivu (84:79) tudi Panathinaikos, Grki so odpor Rusov strli v končnici srečanja. Za Pao sta James Gist in Elliot Williams dosegla po 16 točk, eno manj je, ob šestih asistencah, dodal Dimitris Diamantidis. Za goste je Matt Janning vpisal 16 točk.

Crvena zvezda je z zmago po preobratu v drugem polčasu pri Unicaji (72:78) ostala le še korak oddaljena od Top8, čeprav je do pričakovane domače zmage nad Cedevito prišel tudi Anadolu Efes (80:76).

Dragić izgubil pri Nikoliću

V skupini F je Barcelona na domačem parketu zmagala proti velikemu tekmecu Realu (72:65), za katerega Luka Dončić ni igral. Katalonci so prvo četrtino dobili z neverjetnim izidom 25:4, toda Madridčani so se vrnili v igro in na začetku zadnje četrtine celo povedli. V končnici jim je zmanjkalo moči in Barcelona jih je prehitela na tretjem mestu, obe ekipi imata po šest zmag in pet porazov. Za domače je Stratos Perperoglou zbral 20 točk in šest skokov, za goste je 16 točk in sedem skokov dosegel Gustavo Ayón.

Po slavju proti Laboral Kutxi (90:78) je na prvem mestu skupine moskovski CSKA. Pri Rusih je Nando de Colo dosegel 19 točk, 18 Cory Higgins, po 17 sta jih prispevala Andrej Voroncevič in Miloš Teodosić, slednji je dodal še šest asistenc. Za Baske je Adam Hanga vpisal 19 točk in sedem skokov, Jaka Blažič pa je v 17 minutah dosegel štiri točke in dvakrat pobral odbito žogo.

Brose Baskets je z domačo zmago proti Himkiju (84:79) ohranil upe po preboju med osmerico. V izenačeni tekmi so Nemci do odločilne prednosti prišli v zadnji četrtini. Za domače je Bo Wanamaker ob 25 točkah zabeležil sedem skokov in pet asistenc, Nikos Zizis je dodal 15 točk in osem asistenc. Aleksej Nikolić v treh minutah na parketu ni imel napadalnega učinka za Brose, Zoran Dragić pa je bil skupaj z Aleksejem Švedom prvi strelec Himkija, v 23 minutah je dosegel 14 točk, dva skoka in eno asistenco.