80 ogledov

Dragićev Himki prekinil serijo porazov

James Augustine Juan Carlos Navarro Himki Barcelona Evroliga EPA
V četrtkovem sporedu drugega dela Evrolige je bil od slovenskih košarkarjev aktiven Zoran Dragić.

V skupini E je Cedevita z domačim porazom proti Darušafaki (77:83) zapravila praktično vse možnosti za napredovanje v četrtfinale. Zagrebčani so z dvema zmagama in sedmimi porazi na zadnjem mestu, Turki imajo na računu eno zmago več. Darušafaka je prvi polčas dobila za pet točk, v tretji četrtini je sledil preobrat Cedevite, v zadnjem delu igre pa so bili gostje bolj zbrani.

V isti skupini je Panathinaikos v gosteh odpravil Unicajo (58:76) in prišel do šeste zmage, s katero je na pragu četrtfinala. Andaluzijci so ostali pri dveh zmagah. Večino dela so Grki opravili v prvi četrtini, ki so jo dobili kar za 19 točk.

Na vrh skupine E se je z gostujočoim slavjem nad Anadolu Efesom (61:76) začasno prebil kubanski Lokomotiv. Slednji si je prednost nabral v drugi četrtini in je ni več izpustil iz rok. Turki so na pragu izpada, imajo zgolj tri zmage in šest porazov.

V petek bo v Carigradu na sporedu še srečanje med Fenerbahčejem in Crveno zvezdo. Fener bi se z zmago ponovno prebil na vrh lestvice, v letošnji sezoni pa je Beograjčane premagal že trikrat.

Himki nadigral Barcelono

V skupini F je bila v četrtek na sproedu le ena tekma. Himki je gostil Barcelono in jo visoko premagal (75:61), potem ko je že po prvem polčasu vodil za 19 točk. Zoran Dragić je v dobrih 12 minutah za rusko moštvo vpisal sedem točk in tri skoke. Himki je sedaj pri petih zmagah, Katalonci imajo eno manj.

Že v sredo je CSKA v gosteh ugnal madridski Real (87:96), za katerega Luka Dončić tokrat ni igral. Moskovčani so do zmage, s katero se utrdili na vrhu lestvice, prišli v zadnjih minutah tekme. Real je ostal pri petih zmagah in aktualne evropske prvake čaka še veliko dela v boju za Top8.

V petek se bo Žalgiris v Kaunasu udaril z Brosejem Alekseja Nikolića, Jaka Blažič pa bo z Laboral Kutxo gostoval pri Olympiacosu.