113 ogledov

Razpoloženi Blažič slavil pri Dončiću

Willy Hernangómez Ioannis Bourousis Real Madrid Laboral Kutxa Evroliga EPA
V šestem kolu drugega dela Evrolige je bilo za slovenske ljubitelje košarke v ospredju srečanje v Madridu.

Laboral Kutxa je gostovala pri madridskem Realu in tudi po zaslugi Jake Blažiča vpisala svojo četrto zmago v Top 16 (68:77). Blažič je v 21 minutah dosegel 13 točk, temu je dodal še štiri skoke in dve ukradeni žogi. V njegovi ekipi je bil bolj učinkovit zgolj Fabien Causeur s 15 točkami.

Za Real, ki je bil od druge četrtine vseskozi v zaostanku, je Sergio Rodríguez dosegel 18 točk. Luka Dončić je igral šest minut in v tem času ni dosegel koša, vpisal pa je skok, dve asistenci in blokado.

Zoran Dragić Vasilis Spanoulis Othello Hunter Olympiacos Himko Evroliga | Avtor: EPA EPA
V skupini F je bil odigran še en dvoboj s slovenskim pridihom. Himki je na gostovanju pri Olympiacosu doživel drugi poraz (89:77), potem ko je ves prvi polčas vodil. Za Ruse je 13 točk dosegel James Augustine, le dve manj pa je, ob štirih skokih in dveh asistencah, v 23 minutah prispeval Zoran Dragić. Za Olympiacos je Georgios Printezis dosegel kar 30 točk.

V skupini F je na vrhu CSKA, ima enak izkupiček kot Himki (štiri zmage, dva poraza). Moskovčani so tokrat visoko slavili na gostovanju pri Žalgirisu (59:94). Slednji je na dnu lestvice z zgolj eno zmago, le eno več pa ima Barcelona, ki je že v četrtek klonila proti Brose Basketsu (74:70). Nemci, Real in Olympiacos imajo na računu po tri zmage in poraze.

Fener ostal popoln

V skupini E je bil v petek odigran le turški dvoboj med Anadolu Efesom in Fenerbahčejem. Po preobratu v drugem polčasu ga je dobil Fener (73:77) in ohranil popoln izkupiček.

Na srečanju so kar štirje igralci dosegli po 15 točk. Pri domačih je to uspelo Dariu Šariću in Cediju Osmanu, pri gostih pa Bojanu Bogdanoviću in Ekpeju Udohu.

Efes ima sedaj, tako kot Crvena zvezda in Panathinaikos, po tri zmage in poraze. Beograjčani so v četrtek izgubili proti Darušafaki (69:66) in novincem dovolili prvo zmago v Top 16, Pao pa je bil v Zagrebu boljši od Cedevite (60:78).Lokomotiv, ta je na drugem mestu s štirimi zmagami in dvema porazoma, je v Španiji premagal Unicajo (64:82). Slednja ima, tako kot Cedevita, na računu dve zmagi.