64 ogledov

Derbi Krki, poraz Olimpije

Krka Tajfun Anže Petkovšek
V prvem kolu skupine za prvaka je Krka doma ugnala Tajfun (83:68), Olimpija je klonila na gostovanju pri Zlatorogu (85:75), Rogaška je doma premagala Helios (75:59).

Košarkarji Krke so vložili kandidaturo za visoko uvrstitev v ligi Telemach za prvaka. Pred domačimi gledalci so nadigrali državnega prvaka iz Šentjurja s 83:68.

Novomeščani so prevladovali v vseh segmentih igre - skok 32:25, podaje 22:14, predvsem pa so imeli niz razpoloženih igralcev. Na parket je stopilo vseh dvanajst, deset pa se jih je vpisalo med strelce. Med njimi tudi Dragiša Drobnjak, ki je bil zadnja leta kapetan Tajfuna, zdaj pa bo skušal Krko pripeljati do novega naslova.

Izbor igralcev in kakovost teh je odločila derbi kroga. Končni rezultat sicer ni najboljši pokazatelj razmerja moči na parketu, je pa dejstvo, da so bili gostitelji prepričljivo boljši. Tajfun je zmago ogrozil le ob koncu tretje četrtine, ko se je približal na točko zaostanka (51:50), vendar je Krka v zadnjih desetih minutah znova pritisnila na plin in z delnim izidom 18:5 odločila zmagovalca.

Pipan ima recept za zmaje

Košarkarji Uniona Olimpije ostajajo dobre stranke Zlatoroga oziroma trenerja Aleša Pipana. V zadnjem mesecu so jih Laščani premagali kar trikrat; najprej dvakrat v četrtfinalu pokala Spar, zdaj pa še v uvodnem krogu lige Telemach za prvaka.

Gostitelji so zasluženo prišli do zmage, saj so gostom onemogočili najnevarnejša orožja, hkrati pa ob pomoči publike izpostavili svoje vrednote. V prvi vrsti novo okrepitev, starega znanca slovenskih igrišč, Chrisa Bookerja, ki je dosegel 21 točk in zbral sedem skokov.

Tudi pri Unionu Olimpiji je bil med boljšimi nov obraz, 27-letni črnogorski reprezentant Nikola Pavličević, ki je dosegel 14 točk, vendar sam ni mogel preprečiti poraza oziroma vladavine Laškega.

Pred 800 gledalci v Treh lilijah je Zlatorog prednost gradil počasi in zanesljivo. Prvi udarec je Ljubljančanom zadal z delnim izidom 9:0, ki ga je od zaostanka 51:55 pripeljal do vodstva petih točk. Gostje so to prednost še ujeli (68:68), nato pa doživeli nov delni izid 8:0, ki jih je pet minut pred koncem dokončno oddaljil od zmage.

Lepa zmaga Rogaške

Košarkarji Rogaške tudi v ligi Telemach za prvaka nadaljujejo zmagoviti niz. Z uspehom proti Helios Suns so nepremagani že dvanajst tekem ali od konca novembra. V celi sezoni so izgubili le eno tekmo.

Domžalčani so na lastni koži spoznali, kako neprijazen gostitelj je Rogaška Slatina. Po dobrem začetku tekme so v zaključku prve in na začetku druge četrtine malce popustili in domači so jih takoj kaznovali z delnim izidom 14:0. Tako je Rogaška prišla do prednosti 25:16, ki jo je suvereno, brez kakršnih koli padcev v igri, zadržala do konca.

Pri Rogaški, za katero sta prvič po poškodbah zaigrala tudi Darwin Davis in Cory Remekun, sta izstopala Milivoje Mijović z 19 točkami (4:4 za dve točki, 3:5 trojke) in sedmimi skoki ter Tadej Ferme (16 točk, trojke 4:5), za Helios Suns, ki je nastopil brez kapetana Željka Zagorca in najvišjega igralca Martynasa Andriuskevičiusa, pa sta po 15 točk dosegla Marjan Čakarun ter Simo Atanacković.

Lastovka slavila v Šenčurju

V ligi za obstanek je LTH Castings v gosteh visoko premagal odpisano Elektro (76:121) in prekinil niz petih porazov. Domžalska Lastovka je v Šenčurju prišla do pomembnega para točk v boju za obstanek (62:67), Hopsi pa so doma premagali Portorož (88:78).