120 ogledov

Dončić blestel, Nikoliću zajetna minutaža

Luka Dončić Galatasaray Real Madrid EPA
V elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju so v četrtek odigrali pet tekem 24. kola rednega dela.

Madridski Real je doživel nepričakovan poraz na gostovanju pri Galatasarayu (87:84) in ogrozil svoj primat na lestvici. Luka Dončić je bil gonilna sila Špancev, a njegov prispevek ni bil dovolj.

Turki so skozi prvi polčas vodili, po 30 minutah pa so imeli že 13 točk naskoka. Nato se je Real na krilih Dončića, ki je v 22 minutah zbral 13 točk (met iz igre 5/7), osem skokov in osem asistenc, vrnil v igro, v končnici pa so bili domači bolj zbrani in vpisali prestižno zmago.

Več točk kot Dončić je pri Realu dosegel le Anthony Randolph (16), pri domačih pa je bil najboljši Austin Daye z 20 točkami in štirimi asistencami.

Nikoliću zajetna minutaža

Aleksej Nikolić Crvena zvezda Brose Baskets | Avtor: EPA EPA
V Beogradu je Crvena zvezda z značilno čvrsto obrambo zlomila Brose Baskets (74:60) in storila še en korak proti Top8. Nemci so se praktično že poslovili od možnosti za napredovanje.

Srbi so vodili skozi vso tekmo in čeprav so se gostje v zadnji četrtini približali na šest točk, je zmaga ostala doma. Aleksej Nikolić je za Brose igral kar 21 minut in v tem času dosegel devet točk, dva skoka ter po eno asistenco in ukradeno žogo.

Za Zvezdo je Charles Jenkins zbral 18 točk in štiri asistence, Marko Simonović pa 13 točk in devet skokov. Za Brose je bil najbolj učinkovit Fabien Causeur z 21 točkami.

Blažič do 13. zmage

Ricky Hickman Jaka Blažič Baskonia EA7 Milano  | Avtor: EPA EPA
Moštvo Baskonie je doma odpravila skromni EA7 Milano (87:74), za katerega Zoran Dragić v letošnji sezoni zaradi hude poškodbe ne bo več zaigral. Baski so ostali na mestih, ki vodijo v play-off.

V prvem polčasu so Italijani še držali priključek, v tretji četrtini pa povsem popustili in zabeležili še 17. poraz v letošnji Evroligi, na računu imajo zgolj sedem zmag.

Jaka Blažič je za domače igral malce manj kot šest minut in v tem času ni dosegel točke, vpisal je dva skoka in eno ukradeno žogo.

Pri Baskonii sta bila najbolj učinkovita Kim Tillie (19 točk, pet skokov) in Adam Hanga (18 točk, šest skokov), pri Milanu pa se je najbolj izkazal Ricky Hickman z 11 točkami in osmimi asistencami.

Oly in Fener brez težav

Pirejski Olympiacos je z gladko zmago pri telavivskem Maccabiju (71:82) ostal v igri za sam vrh. Za Izraelce je Sylvain Landesberg dosegel 17 točk, eno manj je za Grke vpisal Erick Green.

Nedaleč od prvega mesta se je s slavjem v Kaunasu pri Žalgirisu zadržal tudi Fenerbahçe (67:76). Pri domačih je Paulius Jankunas 15 točkam dodal sedem skokov, Turke sta do zmage vodila Ekpe Udoh (16 točk, sedem skokov, pet asistenc) in Bogdan Bogdanović (14 točk).