833 ogledov

Dončić ni bil dovolj, dober večer za Omića

Luka Dončić Nikola Milutinov Real Olympiacos Epa
V petek so v elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju odigrali štiri tekme 22. kola.

V derbiju kola je Real Madrid v napeti tekmi na domačem parketu moral priznati premoč pirejskemu Olympiacosu (79:80). Grki so dosegli pomembno zmago v boju za prve štiri pozicije po rednem delu.

S prvim polčasom so bolje opravili gostje, v drugem pa so Španci uprizorili preobrat in bili vse do zadnjih sekund na pragu slavja, nekaj zgrešenih prostih metov in nespametnih napak jih je stale novega uspeha.

V domači ekipi je izstopal Luka Dončić s 27 točkami (met iz igre 8/14), dvema skokoma in tremi asistencami, sledil mu je Trey Thompkins z 20 točkami. Anthony Randolph je v sedmih minutah zbral štiri točke in en skok. Za Olympiacos je Georgios Printezis prispeval 21 točk in šest skokov.

Ray McCallum Zoran Dragić Unicaja Efes Evroliga Šport Dragić nemočen v Andaluziji

Crvena zvezda je z zmago nad milansko Olimpio (100:89) ohranila minimalne možnosti za play-off. Beograjčani so vodili skozi celotno tekmo in v zadnji četrtini odbili nalet Italijanov. V domači vrsti sta izstopala Mathias Lessort (15 točk, 10 skokov) in Taylor Rochestie (14 točk, 9 asistenc), pri gostih pa Mindaugas Kuzminskas (17 točk). Slovenski reprezentant Alen Omić je za zmagovalce v 20 minutah zbral 11 točk (met iz igre 4/5) in eno asistenco.

Aktualni evropski prvak Fenerbahçe je v Carigradu zanesljivo odpravil Brose Bamberg (77:69). Junak srečanja je bil Jan Veselý s 26 točkami in 11 skoki. Za Nemce je Dejan Musli dosegel 18 točk in osem skokov, Aleksej Nikolić je v 20 minutah v statistiko vpisal sedem točk ter po tri skoke in asistence.

V Kaunasu je Žalgiris izgubil proti moskovskemu Himkiju (74:84), čeprav je po prvih desetih minutah vodil za enajst točk. Obe ekipi imata sedaj na računu po 13 zmag. Beno Udrih je obsedel na klopi poražencev, za katere je Brandon Davies prispeval 15 točk, pri Rusih sta jih Aleksej Šved in Anthony Gill zbrala po 20.

Slovenija EuroBasket 2017 Kvalifikacije za SP Šport Slovenija brez Dončića, Randolpha, Dragića ...