12 ogledov

Dončić poražen za točko, zmaga Blažiča

Luka Dončić CSKA Moskva Real Madrid EPA
V elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju so zaključili s tekmami 6. kola. V petek so bile na sporedu tri srečanja.

Madridski Real je na gostovanju pri moskovski ekipi CSKA doživel svoj drugi poraz (91:90), Rusi pa ostajajo edina neporažena ekipa Evrolige.

Real je po prvi četrtini vodil za devet, toda v drugem delu igre je CSKA stopil na plin in sam povedel z dvomestno prednostjo. Španci so se vrnili in izsilili vročo končnico, a ostali za točko prekratki.

Luka Dončić je za Real igral 21 minut in v statistiko vpisal devet točk, osem skokov, dve asistenci in dve ukradeni žogi.

Blažič soliden ob demoliranju Fenerja

V Vitorii je Baskonia nadigrala enega od favoritov tekmovanja - Fenerbahçe (86:52). Obe ekipi imata sedaj na računu po štiri zmage in dva poraza.

Z izjemo prve četrtine so Baski ves čas visoko vodili in vseskozi višali naskok. Jaka Blažič je za domačine igral 20 minut in zbral 11 točk, pet skokov ter po eno asistenco in ukradeno žogo.

Prva zmaga Galatasaraya

V Carigradu je Galatasaray proti Olympiacosu prišel do svojega prvega para točk v tekmovanju (89:87), tako da v Evroligi ni več ekip brez zmage.

Grki so sicer začeli bolje, toda že do polčasa so Turki spreobrnili izid in v napeti končnici pokazali več zbranosti.