10 ogledov

Veselje za Dončića, žalost za Z. Dragića

luka dončić Profimedias
Košarkarji v elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju so v četrtek odigrali tri tekme petega kola.

Madridski Real je na domačem parketu strl odpor Galatasaraya (90:81). Turki so bili v vodstvu do 27. minute, nato pa so pobudo prevzeli Španci in tekmo pripeljali k pričakovanemu koncu.

Najboljši strelec tekme je bil Sergio Lull s 23 točkami, v ekipi Galatasaraja je Vladimir Micov tekmo končal s 17 točkami. Luka Dončić je k četrti zmagi madridskega Reala prispeval 11 točk. Ob tem je v dobrih 22 minutah, kolikor jih je preživel na igrišču, imel še dva skoka, tri asistence in tri ukradene žoge.

Podaljški v Bambergu

Brose Bamberg, brez Alekseja Nikolića v postavi, je doma po podaljšku ugnal EA7 Milano (106:102) in se veselil svoje druge zmage v tekmovanju. Po rednem delu igre je bil izid 91:91, osem sekund pred koncem tekme je Italijanom podaljšek z zadetima prostima metoma prinesel Američan Ricky Hickman. V podaljšku so bili bolj zbrani domači košarkarji, obe ekipi pa imata sedaj po dve zmagi in tri poraze.

Za Brose je Darius Miller dosegel 27 točk, za poražence ekipo jih je Rakim Sanders vpisal 25. Zoran Dragić je za Italijane dosegel osem točk, iz igre je zadel vse tri mete za dve točki, zgrešil je met za tri, dvakrat pa je bil uspešen s prostih metov.

CSKA še neporažen

Moskovski CSKA je tudi po gostovanju pri pirejskem Olympiacosu ostal edina neporažena ekipa v Evroligi (75:81). Ruska ekipa je bila ves čas v vodstvu, pred vstopom v zadnjo četrtino je vodila za 15 točk,

Največ zaslug za peto zmago Moskovčanov je imel Francoz Nando de Colo s 23 točkami in devetimi skoki, za Grke je Georgios Printezis vpisal 26 točk in sedem skokov, Vassilis Spanoulis pa 14 točk in pet asistenc.

Blažič slavil pri nekdanji ekipi

Jaka Blažič ni bil tako uspešen kot v prejšnjem krogu, ko je bil med najbolj zaslužnimi za zmago baskovskega kluba proti madridskemu Realu, je njegova ekipa vseeno prišla do pričakovane zmage na vročem terenu pred več kot 16.000 gledalci. Slovenski reprezentant je igral 11:37 minute, dosegel je sedem točk, imel pa je tudi tri skoke in eno podajo. V španski ekipi sta se s po 16 točkami izkazala Shane Larkin in Rodrigues Beaubois, pri nerazpoloženih domačinih je Marko Gudurić dosegel 12 točk. Baskonia Vitoria ima zdaj tri zmage, Crvena zvezda je ostala pri dveh.