5617 ogledov

Dončić še poglobil agonijo LeBrona Jamesa

Dončić LeBron Profimedia
Luka Dončić je odigral ključno vlogo ob zmagi Dallas Mavericks nad Los Angeles Lakers. Goran Dragić je z Brooklyn Nets utrpel tesen poraz na gostovanju pri njegovi nekdanji ekipi Toronto Raptors.

Košarkarji Dallasa so ponoči v severnoameriški ligi NBA gostovali v Los Angelesu in ekipo L.A. Lakers premagali s 109:104. Luka Dončić je za Teksašane, ki so po 37. zmagi peti na zahodu, dosegel 25 točk, osem skokov in pet podaj.

Jalen Brunson je za zmagovalce dodal 22 točk, pri poražencih pa je bil s 26 točkami in 12 skoki najbolj razpoložen LeBron James, Carmelo Anthony je dodal 20 točk, Russell Westbrook pa 12.

Dončić, ki je v ponedeljek dopolnil 23 let, je bil nerešljiva uganka za jezernike. Zasedba iz mesta angelov je utrpela še tretji zaporedni poraz.

Dončić je sprožil napad v četrti četrtini, pri čemer je zaostanek šestih točk z nekaj več kot sedmimi minutami preostalega časa spremenil v prednost petih, s čimer je obilno pripomogel k zmagi Mavs v Crypto.com Areni, nekoč Staples Centru.

Luka Dončić | Avtor: Profimedia Profimedia
Ljubljančan je poskrbel tudi za nekaj atraktivnih potez, potem ko je Dallas preživel precej slab uvod. "Zadel sem z glavo ob obroč," je v smehu dejal Dončić. "Ne bomo govorili o slabih stvareh. Naj uživam v trenutku."

"Ob polčasu smo jim rekli: 'Prihajajo. LeBron prihaja,'," je dejal trener Dallasa Jason Kidd. "V tretji četrtini je LeBron uprizoril predstavo, vendar nismo izgubili zbranosti. To je ena od stvari, pri katerih smo postali boljši, v četrti četrtini pa smo jih zadržali na 17 točkah, in to je precej dobro."

Dončić je bil manj oster, vendar je dosegel dovolj velike koše za zmago. "Ostali smo skupaj in izpeljali načrt, odigrali svojo igro," je dejal Slovenec. "Moja miselnost je, da zaključim tekmo z najboljšim možnim metom, kar smo izpeljali v nadaljevanju."

To je bil še en frustrirajoč večer za LeBrona Jamesa in Lakers, ki so se v prvem polčasu borili proti zaostanku z 21 točkami in prevzeli vodstvo, potem ko so v tretji četrtini premagali Dallas z 31:14.

Mavericks so popravili svoj statistični izkupiček na 37 zmag in 25 porazov, s čimer so utrdili mesto med ekipami, ki se bodo merila v končnici prvenstva. Zaradi poraza so jezerniki še utrdili negativno razmerje zmag in porazov, ki znaša 27-34, za deveto mesto na konferenčni lestvici.

"Ne vem, ali lahko na Luki narediš boljše delo, kot smo mi nocoj," je dejal trener Lakers Frank Vogel.

"Čaka nas še nekaj tekem," je dejal James. "Dokler me ne zabrišeš ven, mi odrežeš glavo, me pokoplješ 12 metrov pod zemljo, imam priložnost. Na tem gradim svoje upanje. Moramo priti sem, zmagovati na tekmah z žogo v rokah in igrati bolje, takrat ko se odloča, imamo priložnost."

Goran Dragić | Avtor: Profimedia Profimedia
Toronto je še enkrat ugnal Brooklyn Nets z Ljubljančanom Goranom Dragićem. Tesno tekmo, ki se je končala s 109:108, je odločil Gary Trent Jr., ki je v zadnjih 30 sekundah izvajal šest prostih metov in vseh šest zadel.

Trent Jr. je bil s 24 točkami tudi najbolj učinkovit pri zmagovalcih, za drugo zaporedno zmago z istim tekmecem pa je Scottie Barnes dodal 18 točki in 10 skokov. Pri Brooklynu je 19 točk dosegel James Johnson, eno manj Seth Curry, Dragić pa 10. Brooklyn je v vzhodni konferenci na osmem mestu.

Kapetan slovenske zlate reprezentance je ob vrnitvi v Toronto, katerega član je bil po odhodu iz Miamija, doživel hladen sprejem pri navijačih plenilcev. Dragiću so namenili glasne žvižge ter vzklike neodobravanja vsakič, ko je bil pri žogi.

Po prostem večeru bo Brooklyn gostil vodilno ekipo vzhoda Miami, Dallas pa čaka obračun z drugo najboljšo ekipo Zahoda Golden State Warriors. Že danes bo Denver Vlatka Čančarja pomeril moči z Oklahoma City Thunder.