40456 ogledov

Dončić zadel noro trojko, gledalci so znoreli, sledilo je tole ...

Luka Dončić Profimedia
Luka Dončić je s svojo potezo (spet) na noge spravil celotno dvorano in številne komentatorje širom sveta.

Luki Dončiću je uspela nora trojka ob zaključku prve četrtine, ko je Dallas še močno zaostajal za ekipo New Yorka. Gledalci v dvorani Madison Square Garden so ob tem, ko je Ljubljančan zadel neverjeten met znorela od navdušenja, toda na žalost vseh v dvorani – predvsem privržencev Dallasa – nor koš Dončića ni obveljal. Sodniki so namreč odšli pogledati počasni posnetek, ali je met Dončića prišel pravočasno, na koncu se je izkazalo, da je bil Luka za delček sekunde prepozen. Kljub vsemu je njegov koš zaokrožil po družbenih omrežjih.

Dallas je sicer po slabem prvem polčasu v drugo zaigral bistveno bolje, razigrala sta se predvsem Dončić in Tim Hardaway mlajši, ki sta zablestela v tretji četrtini, v kateri so Mavsi Newyorčanom nasuli kar 41 točk. Na koncu so se košarkarji Dallasa, pri katerih je Dončić dosegel 30 točk, Hardaway mlajši pa 28 (8 trojk), veselili zanesljive gostujoče zmage s 121:100.

Dončić in Hardaway Liga NBA Šport Dončić in Hardaway z magično tretjo četrtino zmlela Newyorčane