12 ogledov

Dragić in Vujačić z uspehom v novo sezono

Goran Dragić (Charlotte Hornets : Miami Heat) EPA
V severnoameriški ligi NBA je bilo v noči na četrtek odigranih štirinajst tekem. Vsi trije Slovenci v NBA – Goran Dragić, Saša Vujačić in Beno Udrih – pa so zaigrali prvič v letošnji sezoni.

V severnoameriški ligi NBA so danes ponoči svoje nastope začeli tudi slovenski košarkarji. Najuspešnejši med njimi je bil Saša Vujačić, ki je k zmagi New Yorka v Milwaukeeju s 122:97 v 29 minutah prispeval 11 točk, šest skokov, štiri ukradene žoge in tri podaje. Vujačić je začel v prvi peterki.

Pri dodobra prenovljeni newyorški zasedbi, ki je pokazala ekipno, nesebično igro, se je strelsko najbolj izkazal Derrick Williams s 24 točkami, kljub uvodni živčnosti pa je svoj delež s 16 točkami prispeval tudi latvijski novinec, 20-letni Kristaps Porzingis. Kar sedem igralcev New Yorka je doseglo deset točk ali več. Pri gostih je Greg Monroe dosegel 22 točk in 14 skokov.

Dragić uspešen, Udrih potolčen

Goran Dragić je z Miamijem gostil Charlotte in slavil s 104:94. Pri tem je Slovenec igral 31 minut, v tem času pa v statistiko vpisal osem točk, šest podaj in dve blokadi. Ekipa s Floride je tako ohranila niz neporaženosti proti Charlotte na domačem terenu (14-0). Dwyane Wade, ki je dosegel 20 točk (eno več je prispeval Chris Bosh), je že v tretji četrtini prehitel Isaiaha Thomasa (18.822 točk) na 53. mestu večne lestvice strelcev.

Memphis Bena Udriha pa je naletel na razpoloženi Cleveland, ki je zmagal kar s 106:76. Udrih je igral 15 minut, zbral pa pet točk in dve podaji. Najboljši v domači vrsti, ki je za tri točke metala le 2:16, je bil Zach Randolph z 12 točkami in osmimi skoki.

Pri gostih je Kevin Love prispeval 17 točk in 13 skokov, LeBron James pa 12 točk, sedem skokov in pet podaj. "Težka tekma za domačo ekipo. Prav nič nam ni steklo. Delali smo za nas neznačilne napake," je bil po tekmi jedrnat trener Memphisa Dave Joerger.

Vse skupaj odigranih štirinajst tekem

Na drugih tekmah je Orlando izgubil proti Washingtonu s 87:88, Boston je ugnal Philadelphio s 112:95, Isaiah Thomas je za domače s klopi dosegel 27 točk, Brooklyn je doma doživel poraz proti Chicagu s 100:115, Detroit je z 92:87 odpravil Utah, Toronto s 106:99 Indiano, Houston pa je doživel poraz proti Denverju s 85:105.

Oklahoma City je na krilih 33 točk Russella Westbrooka s 112:106 porazila San Antonio, Phoenix je izgubil proti Dallasu s 95:111, Portland - C.J. McCollum je dosegel 37 točk - je premagal New Orleans s 112:94, Los Angeles Clippers so v gosteh ugnali Sacramento s 111:104, Blake Griffin je zbral 33 točk, Los Angeles Lakers pa so doma izgubili proti Minnesoti s 111:112.