2168 ogledov

Dragić nabrušen kot britev

Miami Heat/Fernando Medina
Floridski derbi se ni iztekel po željah Gorana Dragića.

Košarkarska ekipa Miami Heat je na prvi tekmi nove sezone severnoameriške lige NBA izgubila na gostovanju pri Orlando Magic s 101:104. Odlično predstavo je v dvorani Amway Center prikazal slovenski organizator igre Goran Dragić, ki je bil s 26 točkami najboljši strelec svoje ekipe.

Dragić je na parketu preživel 32 minut ter 26 točkam dodal štiri skoke, štiri podaje in blokado. Zadel je devet od 14 metov iz igre (64%) in tri od sedmih poskusov za tri točke (43%). V statistiko je vpisal še tri izgubljene žoge.

Miami je tekmo odlično začel in v prvi četrtini povedel za 14 točk. Čarovniki so se v zaključku četrtine z delnim izidom 11:3 približali na šest točk zaostanka. Druga četrtfina je pripadla domačim košarkarjem, ki so se na odmor odpravili s tremi točkami prednosti.

Moštvi sta se v tretji četrtini izmenjavali v vodstvu, v sklepni del tekme pa so bolje krenili košarkarji Orlanda. Miami je imel tri minute pred koncem tekme 11 točk zaostanka, a se je nato z delnim izidom 11:1 približal na eno.

Pet sekund pred koncem je bil izid 102:101 v korist Orlanda, Dragićev soigralec Josh Richardsom pa je v odločilnem prodoru za zmago stopil na črto in izgubil žogo. Evan Fournier je z dvema zadetima prostima metoma potrdil zmago Orlanda in postavil končnih 104:101.

Pri Miamiju se je z 21 točkami ob Dragiću izkazal še Richardson. Hassan Whiteside je dosegel dvojni dvojček z 12 točkami in 18 skoki. Dwayne Wade je tekmo končal z devetimi točkami in 11 skoki. Najboljši strelec Orlanda je bil Aaron Gordon s 26 točkami in 16 skoki. Kar šest domačih košarkarjev je vpisalo dvomestno število točk.

Miami je v novo sezono krenil precej oslabljen, saj v ekipi manjkajo Wayne Ellington, Justise Winslow, James Johnson in Dion Waiters. Vsi štirje bodo izpustili tudi naslednjo tekmo, ki bo v noči na petek v ameriški prestolnici.