13 ogledov

Dragič ob zmagi spet odličen

Goran Dragić EPA
Slovenski reprezentant Goran Dragić je ponoči v ligi NBA odigral eno ključnih vlog pri visoki domači zmagi Phoenix Suns proti Portland Trail Blazers (114:87).

Ljubljančan je prispeval 15 točk, bil dejaven podajalec z osmimi podajami ter vpisal še dva skoka. Beno Udrih je z Milwaukeejem po podaljšku izgubil v gosteh proti Miamiju (113:106).

Goran Dragić je pod obročema igral 27 minut ter vknjižil še tri ukradene žoge. Udrih je proti prvakom severnoameriške košarkarske lige iz Miamija igral 17 minut, v tem času pa je vpisal šest točk, tri podaje in dva skoka.

Zvezdnik Miamija LeBron James je v statistiko tekme vpisal 28 točk, 10 skokov in osem podaj, enak izkupiček 28 točk je imel tudi Dwyane Wade. Izkazal se je tudi Chris Bosh s 24 točkami in 18 skoki. Najboljša strelca pri gostih sta bila John Henson (17 točk, 18 skokov) in Brandon Jennings (19 točk).

V Phoenixu je Marcin Gortat za sonca prispeval 22 točk in sedem skokov, Markieff Morris je dodal 19 točk in sedem skokov. Damien Lillard pa je dal 24 točk za Portland.