22 ogledov

Dragić pokopal upe prvakov, Udrih zagodel bivšim

Beno Udrih Reuters
Slovenska košarkarja v ligi NBA sta z dobrima predstavama pomagala svojima ekipama do zmag.

Posebno razpoložen je bil Goran Dragić, ki je ob zmagi Phoenixa v Dallasu v 37 minutah dosegel 21 točk, 13 podaj, štiri skoke, dve ukradeni žogi in blokado. Beno Udrih pa je za Orlando, ki je doma ugnal Milwaukee s 113:103, v 47 minutah zbral 13 točk, 11 podaj, štiri skoke in dve ukradeni žogi.

Phoenix je s 24. zmago v sezoni prekinil niz desetih porazov, hkrati pa nekaj tekem pred koncem rednega dela Dallas dokončno pahnil izven končnice. Prvaki 2011 bodo tako prvič v zadnjih 13 letih sezono končali že po rednem delu.

Oba Slovenca na dnu lestvice

Dragić, ki je bil znova najboljši igralec Phoenixa (sledil mu je Luis Scola z 11 točkami in 15 skoki), ima do konca sezone še tri tekme, v katerih bo skušal svoje moštvo potegniti z dna lestvice zahoda. Naloga ne bo lahka, saj ima predzadnjeuvrščeni New Orleans tri zmage več, Phoenix pa se bo srečal še z Minnesoto, Houstonom in Denverjem.

Še nižje kot Phoenix bo ob koncu pristal Orlando Bena Udriha, ki je zabeležil jubilejno 20. zmago, tako da ima tri tekme pred koncem (Boston, Chicago, Miami) dve zmagi naskoka pred najslabšo ekipo lige Charlottom. Junaka uspeha sta bila Nik Vučević s 30 točkami in 20 skoki ter Tobias Harris, ki je dosegel 30 točk in zbral 19 skokov. Omenjena igralca sta najprej v zadnji minuti rednega dela nadoknadila pet točk zaostanka, vključno s trojko Harrisa 1,9 sekunde pred koncem, nato pa v podaljšku skupaj dosegla devet točk.

Lakers do pomembne zmage

Zelo pomembno zmago v boju za končnico so zabeležili Los Angeles Lakers. Na krilih 34-letnega Kobeja Bryanta (47 točk) so premagali Portland in tako tri tekme pred koncem rednega dela prišli na osmo mesto z zmago prednosti pred Utahom. Poleg Bryanta sta bila razigrana tudi Pau Gasol (23 točk) in Dwight Howard (20 točk, 10 skokov).

Znanih je 14 od 16 moštev, ki bodo nadaljevala tekmovanje; po eno prosto mesto je na vzhodu, kjer najboljše kaže Philadelphii, ter zahodu, kjer se bodo do konca zanj potegovali Lakers in Jazz. V končnico pa so že uvrščeni Brooklyn, Boston, Indiana, Chicago, Milwaukee, Miami, Atlanta, Oklahoma City, Denver, San Antonio, Memphis, Houston, LA Clippers in Golden State.

Liga NBA, izidi:

Philadelphia 76ers : Atlanta Hawks 101:124
Washington Wizards : Miami Heat 98:103
Orlando Magic : Milwaukee Bucks 113:103 (podaljšek)
(Beno Udrih v 47 minutah zbral 13 točk, 11 podaj, 4 skoke, 2 ukradeni žogi za Magic)
Cleveland Cavaliers : Detroit Pistons 104:111
Boston Celtics : Brooklyn Nets 93:101
Dallas Mavericks : Phoenix Suns 91:102
(Goran Dragić v 37 minutah zbral 21 točk, 13 podaj, 4 skoke, 2 ukradeni žogi, blokado za Suns)
Sacramento Kings : New Orleans Hornets 121:110
Portland Trail Blazers : Los Angeles Lakers 106:113
Denver Nuggets : San Antonio Spurs 96:86
Los Angeles Clippers : Minnesota Timberwolves 111:95