20 ogledov

Hollins Dragića zgrabil za vrat

Goran Dragić EPA
V severnoameriški košarkarski ligi NBA sta ponoči zaigrala oba Slovenca, ki pa sta parket zapustila sklonjenih glav. Moštvo Phoenix Suns Gorana Dragića je v gosteh izgubilo proti Los Angeles Clippers s 101:126, Beno Udrih pa je z Orlando Magic prav tako v gosteh izgubil proti San Antonio Spurs s 84:98.

Beno Udrih je zaigral v prvi peterki Orlanda, v 40 minutah pod obročema je v statistiko tekme vpisal 14 točk (met iz igre 5:11), dal dve trojki v treh poskusih, prispeval osem podaj, tri skoke, tri ukradene žoge, ob tem pa je tekmo končal s štirimi izgubljenimi žogami.

Izkupiček Gorana Dragića pod obročema za Phoenix je bil nekoliko skromnejši. Dosegel je 12 točk (met iz igre 3:11), tri skoke in štiri podaje. V 31 minutah pod obročema pa je v statistiko vpisal tudi pet izgubljenih žog, zgrešil je eno trojko, zato pa je bil natančen iz prostih metov, saj je bil njegov izkupiček stoodstoten, uspešen je bil šestkrat.

Na začetku zadnje četrtine je prišlo do incidenta, ko je košarkar Clippers Ryan Hollins zgrabil za vrat slovenskega reprezentanta, nato pa je prišlo do prerivanja nekaj košarkarjev ob robu igrišča. Po ogledu posnetka so sodniki izključili Hollinsa.

"To je bil le del hitre igre v vročem trenutku pod obročema. Nikakor nisem nameraval poškodovati kogarkoli in mislim, da me tudi Goran ni želel poškodovati," je po dogodku dejal Hollins, ki ga je moral iz primeža z Dragićem potegniti soigralec Lamar Odom.