30 ogledov

Dragić prvi strelec poraženega Phoenixa

phoenix suns goran dragić Reuters
Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić je s Phoenix Suns doma v Arizoni gostil Los Angeles Clippers in ob zmagi dosegel 20 točk.

Pripravljalno tekmo za novo sezono so s 102:96 dobili gostujoči Los Angeles Clippers, Goran Dragić pa je bil prvi strelec Phoenix Suns z 20 točkami. Temu dosežku je Ljubljančan dodal še po dva skoka in podaji.

Junak večera je bil Chris Paul, ki je 13 od svojih 24 točk dosegel že v prvi četrtini, s čimer je pomagal gostom do zgodnjega vodstva, ki so ga znali zadržati tudi ob koncu tekme. Byron Mullins in Willie Green sta za Clippers, ki so ob polčasu vodili že za 16, vsak dosegla po 15 točk, DeAndre Jordan pa 11 točk in 11 skokov. Dragić je za domačo ekipo v 29 minutah zbral 20 točk, 12 pa jih je za sonca, ki so sicer dobila prve tri pripravljalne tekme, dodal Marcin Gortat.