272 ogledov

Dragić prvo ime Miamija

Goran Dragić Miami Heat
V najmočnejši košarkarski ligi na svetu so v noči na četrtek odigrali 12 tekem.

Slovenski košarkar Goran Dragić je popeljal soigralce Miami Heat do zmage s 97:91 nad gostujočimi Chicago Bulls in s tem po treh zaporednih porazih pomagal razveseliti trenerja Erika Spoelstro na rojstni dan. Dragić je bil z 20 točkami, petimi skoki in šestimi podajami prvi košarkar Vročice.

Tyler Johnson je k zmagi dodal 19 točk, trener moštva Spoelstra pa je že vajen, da njegovi varovanci vsako leto zmagajo na njegov rojstni dan. Še četrto leto zapored so namreč košarkarji Miamija imeli tekmo na njegov rojstni dan in še četrtič zapored so zmagali. Spoelstra ima zdaj 47 let.

Naslednja tekma Miami čaka v petek, ko bo Vročica gostovala v Denverju.

"Veseli me, da smo končno prišli do dosežka, ki smo ga želeli, da je naša igra končno obrodila sadove. Všeč so mi bili čustveni izzivi, ki so jih morali fantje prebroditi. Res si želijo zmagati," je dejal po tekmi trener.

Na parket se je po petih tekmah premora zaradi poškodbe vrnil tudi Hassan Whiteside in dosegel 13 točk in 14 skokov. "Bila je res nora tekma, gor in dol ves čas. Veseli nas, kako smo se pobrali in jo pripeljali do konca," je po tekmi, polni preobratov, dejal slovenski zvezdnik večera Dragić. "Veseli smo zmage, še posebej pred tem dolgim gostovanjem, ki nas čaka. Počasi se sestavljamo, počasi se že kaže naša prava igra," je še dejal Dragić.

Nov neuspeh Clevelanda

V noči na četrtek je bilo na sporedu še enajst tekem, najbolj pa je odmeval nov poraz Clevelanda, ki je na domačem parketu moral priznati premoč Indiani, ki je slavila s 124:107. Lanski prvaki lige NBA in letošnji finalisti so tako doživeli že četrti poraz v nizu. Indiana je igrala zelo kolektivno, najbolj učinkoviti pa so bili Thaddeus Young s 26, Darren Collison s 25 in Victor Oladipo s 23 točkami. Pri Konjenikih je bil strelsko razpoložen le LeBron James, ki je dosegel 33 točk in 11 podaj.

NBA Šport Lakers slavili doma, Oklahoma v gosteh

Rakete so na krilih svojega prvega zvezdnika Jamesa Hardna v Madison Square Gardnu premagale kratkohlačnike iz New Yorka s 119:97, bradati mož iz Houstona pa je dosegel 31 točk. Charlotte je ukanil Milwaukee s 126:121, v zadnji četrtini pa je zablestel Malik Monk, ki je v tem delu igre dosegel svojih 18 od skupno 25 točk. Philadelphia je bila boljša od Atlante s 119:109, Denver je zanesljivo ukanil Toronto s 129:111, Los Angeles Clippers prav tako Dallas s 119:98, medtem ko je Boston dosegel šesto zmago v nizu, njegova zadnja žrtev pa je bil Sacramento (113:86).

Utah je šele v podaljšku strl odpor Portlanda in slavil s 112:103, junak zmage pa je bil Španec Ricky Rubio, ki je dosegel 30 točk, od tega 11 v podaljšku. Tri tekme so se končale z zmagami gostujočih zasedb: Phoenix je slavil v Washingtonu s 122:116, Orlando v Memphisu s 101:99, Minnesota pa v New Orleansu s 104:98.