20 ogledov

Dragić tarča fotografov, prvaki vodijo

1/15
Nedeljski večer je bil v prvem kolu končnice lige NBA uspešen za LA Lakers, Orlando, Portland in Dallas. Edini Slovenec na parketu je bil Goran Dragić, ki so ga v svoj objektiv nekajkrat vzeli fotografi.

Phoenix je izgubil prvo tekmo prvega kola končnice proti Portlandu s 100:105, in to na domačem parketu. Goran Dragić je za Sonca igral dobrih 13 minut in dosegel šest točk ter dve podaji. Očitno je precej padel v oči fotografom, saj vam lahko v galeriji postrežemo kar s štirimi njegovimi fotografijami, kar se dogaja silno redko. Andre Miller je za zmagovalce dosegel kar 15 točk v zadnji četrtini, skupaj pa 31 in tako odlično nadomestil strelski vložek najnevarnejšega člana Portlanda Brandona Roya, ki je poškodovan. Marcus Camby je ujel kar 17 žog. Za Phoenix je Steve Nash dosegel 15 točk in dodal še devet podaj. Štiri sekunde pred koncem je zgrešil trojko za izenačenje.

Na drugi "zahodni" tekmi so prvaki iz Los Angelesa s 87:79 ugnali Oklahomo. Kobe Bryant je dosegel 21 točk, Pau Gasol pa 19 točk in 13 skokov. Saše Vujačića ni bilo v ekipi. "Lahko igramo še precej bolje, ampak na tej ravni tekmovanja je treba zmagovati tekme. Ni pomembno, kako," se z zmago ni slepil Bryant. "Zelo smo se trudili. Vendar nam igra v napadu ni stekla. Preveč smo zadrževali žogo in stali v napadu," je dodal trener Oklahome Scott Brooks.

Edina tekma na Vzhodu je bila v Orlandu, kjer so domači košarkarji Magic odpravili moštvo Bobcats, ki je sploh prvič zaigralo v končnici prvenstva lige NBA. Jameer Nelson je 24 od 32 točk dosegel v prvem polčasu. Rashard Lewis je dodal 19 točk, Dwight Howard pa je zbral devet blokad ter skromnih pet točk, a je nato drugi polčas presedel na klopi, saj je moral z igrišča zaradi petih osebnih napak. Howard je po številu blokad zbral le eno manj od rekorda končnice, ki ga imata Hakeem Olajuwon (1990) in Mark Eaton (1985).

Phoenix Suns : Portland Trail Blazers          100:105
Nash 25, 9 pod., Stoudemire 19, Dragić: 6 točk, 2 pod., 1 sk. v 13:35 minute za Phoenix; Miller 31, Aldridge 22
- Portland vodi z 1:0 v zmagah.

Dallas Mavericks : San Antonio Spurs           100:94