8 ogledov

Dragić z dvojnim dvojčkom

goran dragić miami heat atlanta hawks Profimedias
Košarkarji Miamija so v severnoameriški ligi NBA v gosteh premagali Atlanto s 115:111.

Med ključnimi možmi za zmago zdesetkanega Miamija je bil tokrat Goran Dragić, ki je v 33 minutah zbral 17 točk, 10 podaj in pet skokov. Beno Udrih je k zmagi v 15 minutah prispeval po tri točke in podaje.

Čeprav so igrali brez prvih zvezdnikov Dwyana Wada, Chrisa Bosha in tudi kaznovanega Hassana Whitesida, so se igralci Miamija prebili na četrto mesto v vzhodni konferenci. Največji delež pri tem je imel sicer Luol Deng, ki je s 30 točkami dosegel rekord sezone, dodal je še 11 skokov, Josh McRobert pa je prav tako poskrbel za svoj strelski dosežek sezone z 19 točkami, temu je dodal še deset podaj. "Z lahkoto bi se lahko izgovorili na manjkajoče igralce. Če bi izgubili, bi lahko to imeli za razlog. Toda ne, šli smo na parket odločno in bili borbeni," je dejal Deng.

Manj uspešni so bili New York Knicks Saše Vujačića, ki so v gosteh izgubili proti Brooklynu z 98:109. Vujačić ni igral, pri zmagovalcih pa je Brook Lopez dosegel 33 točk.

Posebno pozornost pa je požel dvoboj Portlanda in najboljše ekipe v ligi Golden Stata. Ta je doživel peti poraz v sezoni, saj ga je Portland, ki je slavil devetič na zadnjih desetih tekmah, ugnal s 137:105. Posebej razpoložen je bil Damian Lillard, ki je z 51 točkami dosegel rekord kariere. Temu je dodal še sedem podaj in šest ukradenih žog. Pri gostih je Stephen Curry zbral 31 točk.

"Občutek je fenomenalen. Posebej zaradi tega, ker mi je to uspelo proti najboljši ekipi v ligi. Petdeset točk nisem dosegel že od začetka srednje šole," je pojasnil Lillard. Ta je odrastel v Oaklandu, v mestu, kjer domujejo košarkarji Golden State