15 ogledov

Dragićevih 16 točk ob porazu

Dwyane Wade, Goran Dragić Profimedias
Košarkarji Miami Heat so doživeli še 29. poraz v ligi NBA. Vročica je na domačem parketu izgubila s Charlotte Hornets s 106:109. Goran Dragić jezbral 16 točk, sedem skokov, osem podaj in dve ukradeni žogi.

Miami si je sredi druge četrtine priigral 15 točk prednosti (45:30), a se je nato ta prednost stopila in ob koncu polčasa so gostje povedli s 54:52. Košarkarji Charlotte so nato dobili tudi tretjo četrtino (82:73). Miami je bil proti koncu tekme na pragu podaljška, a je Dwyane Wade (11 točk) tik pred zvokom sirene zgrešil trojko. Pri sršenih sta Al Jefferson in Kemba Walker vsak vpisala po 21 točk. Moštvo Charlotte je slavilo še 15. zmago na zadnjih 18 tekmah.

Pri Miamiju je Luol Deng zbral 22 točk, Josh Richardson in Hassan Whiteside pa sta jih dodala 18 oziroma 17. Chris Bosh je še vedno izven pogona, je pa košarkar Miamija z ženo Andrienne postal oče dvojčkoma, Lennoxu Noelu in Phoenixu Averyju.

Miami bo boj za čim boljše mesto v končnici nadaljeval v soboto, ko bo gostil s statistiko 48 zmag in 19 porazov vodilno ekipo vzhodne konference Cleveland Cavaliers. Na drugem mestu je Toronto (46-21), tretja je Atlanta (40-29), nato pa so od četrtega do šestega mesta tri moštva z enakim razmerjem zmag in porazov (39-29) Boston, Miami in Charlotte.

Eno od moštev s še boljšim nizom zmag od Charlotte je San Antonio Spurs, ki je nepremagljivo na domačem parketu. Prva strelca ostrog sta bila z 22 točkami LaMarcus Aldridge in Kawhi Leonard, ki je 16 točk prispeval v drugem polčasu, za zmago s 118:110 proti Portland Trail Blazers. Dober je bil tudi Francoz Tony Parker z 18 točkami in najboljšim izkupičkom v asistencah v tej sezoni s 16 podajami. San Antonio v soboto čaka veliki domači derbi z vodilno ekipo lige NBA Golden State Warriors (61-6).