682 ogledov

Gogi se je vrnil 'domov' in prišel do pomembne zmage

Goran Dragić Profimedia
Brooklynu pomembna zmaga nad Miamijem.

Košarkarji Brooklyn Nets so bili v lovu na končnico na gostovanju v Miamiju boljši od gostiteljev s 110:95. Prvo ime gostov je bil Kevin Durant s 23 točkami, slovenski organizator igre Goran Dragić je s klopi prispeval šest točk, štiri podaje in štiri skoke.

Ljubljančana je njegov nekdanji klub, kjer je preživel sedem sezon, pred začetkom tekme pozdravil s posebnim videom. Dragić je nato tekmo začel s klopi, a vseeno dobil lep delež minut za Brooklyn, ki je prepričljivo premagal do te noči vodilno moštvo vzhodne konference. S porazom je sicer Miami predal vodstvo Philadelphii, Brooklyn pa z izkupičkom 39:35 ostaja na osmem mestu.

Mrežice so v napadu prikazale izredno uravnoteženo igro. Kar štirje člani prve postave so dosegli dvomestno število točk, prvi med njimi je bil Durant. Miami ni našel pravega odgovora na napadalni pritisk iz številnih smeri ter hitro igro v tranziciji in se je v drugi četrtini hitro znašel v zaostanku, ki je do sredine tretje četrtine zrasla na 37 točk.

"Zdi se mi, da smo bili zelo odločni nocoj," je dejal trener mrežic Steve Nash. Z oceno se je strinjal tudi Durant: "Videti je bilo, kot da so delovali vsi elementi naše igre."

Za goste je Seth Curry dosegel 17 točk, Andre Drummond 13 in 11 skokov ter Kyrie Irving 11 točk. Slednji bo lahko v prihodnje pomagal Brooklynu tudi na domačih tekmah, saj je zvezna država New York odpravila pravilo obveznega cepljenja za nastopajoče v športnih tekmovanjih.

"Verjemite mi, da sem se moral uščipniti, vse odkar je postalo javno," je dejal Irving, ki v tej sezoni še ni nastopil na domačem parketu. S spremembo bo sicer tudi nekaj manj priložnosti za Dragića, ki se je Brooklynu pridružil konec februarja tudi z namenom organiziranja igre na domačih tekmah.

Kyrie Irving | Avtor: Epa Epa

Najbolj učinkovita za Miami, ki je bil brez glavnega trenerja Erika Spoelstre, sta bila s po 13 točkami Tyler Herro in Max Strus.

V pretekli noči je v NBA odmevala zmaga Memphis Grizzlies nad prvaki Milwaukee Bucks s 127:102. Za Milwaukee je Giannis Antetokounmpo dosegel 30 točk, a tudi to ni bilo dovolj za razigrane grizlije. Za Memphis je pet igralcev doseglo dvomestno število točk, najbolj učinkovit pa je bil rezervist De'Anthony Melton s 24.

Novo zmago je zabeležil tudi Denver, ki je bil s 113:107 boljši od Oklahome. Za Denver je znova blestel srbski center Nikola Jokić, dosegel je 35 točk, pobral 12 skokov in dodal osem podaj.

Najbolj prepričljiva zmaga večera pa je pripadla Toronto Raptors, ki so doma s 131:91 premagali Indiana Pacers. Tekma je bila sicer nekaj časa prekinjena zaradi manjšega požara v dvorani Scotiabank Arena.