103 ogledov

Igokea preko Krke na vrh, Dolenjci tik nad dnom

Leon Stergar KK Krka Drago Perko/kosarka.si Leon Stergar (levo) v akciji proti Igokei.
Novomeški košarkarji so doživeli deveti poraz v regionalnem tekmovanju.

Košarkarji Krke so v Novem mestu v okviru 11. kola lige ABA izgubili proti Igokei (80:92) in ostali na predzadnjem mestu. Ekipa iz Laktašev je začasno skočila na vrh lestvice.

Potem ko je v zadnjih dveh kolih novomeška zasedba klonila po podobnem scenariju, ko zaradi slabega začetka ni bila več konkurenčna Crveni zvezdi in Splitu, je danes sicer dobro začela, a tokrat popustila v drugem polčasu. Za Krko je bil to deveti poraz v sezoni, ostaja pri le dveh zmagah.

Danes je Krka tekmo začela bistveno bolje. V prvi četrtini sta bili ekipi enakovredni, a so bolje začeli domači, ki so si že priigrali štiri točke naskoka (18:14). Sledil pa je delni izid 8:0 za Igokeo, prvo četrtino pa sta ekipi nato končali izenačeni pri 27:27. Druga četrtina je pripadla Krki, ki je dobro nadzorovala potek dvoboja, stekel je tudi met za tri točke (vseh sedem na tekmi so domači zadeli do odmora), tako da so Novomeščani kmalu prišli do prednosti petih točk, ki so jo zadržali do polčasa.

A dobre predstave iz prve polovice tekme niso prelili tudi v drugo. Gostje so v tretji četrtini zelo hitro stopili zaostanek ter ob skromnem učinku domačih - v tem delu so dosegli le deset točk - tudi prišli do vodstva s 66:59. Podobno je bilo nato tudi v zadnjem delu. Igokea je prestavila na višjo raven in si kmalu priigrala dvoštevilčno prednost (81:66), ki je do konca ni več spustila iz rok. Bila je že na meji +20, a je domačim v zadnjih minutah le uspelo vsaj malo ublažiti poraz.

Za Krko sta Isaiah Cousins in Marko Radovanović dosegla po 14 točk, eno manj pa Jairus Hamilton. Pri gostih je bil s 25 neustavljiv Dragan Milosavljević.

Naslednjo tekmo bo Krka v ligi ABA igrala 16. decembra, ko jo v Stožicah čaka slovenski derbi s Cedevito Olimpijo.