89 ogledov

Krka po katastrofalnem začetku poražena v Splitu

KK Split KK Krka ABA/Ivica Cavka Prizor s tekme med Splitom in Krko.
Dolenjska ekipa je položila orožje v dalmatinski prestolnici.

Košarkarji Krke so v tekmi 10. kola lige ABA izgubili v Splitu (78:74). Krka je bila po devetih kolih pri dnu lestvice, danes pa je imela priložnost, da z morebitno zmago ujame in prehiti neposrednega tekmeca iz Splita. A razplet dvoboja sosedov na razpredelnici po novem slabem začetku novomeške ekipe ni bil po željah slovenske ekipe, ki se je na koncu povsem približala, a ostala praznih rok.

Novomeščani so v začetku tega tedna igrali tekmo s favoritom regionalnega tekmovanja Crveno zvezdo in jo visoko izgubili. Temelj za poraz je bil slab začetek, ko so zaostajali z 0:11. A tudi danes proti na papirju precej bolj enakovrednemu nasprotniku je bil start podoben; Split je namreč v prvi četrtini povedel kar s 15:0, Krka je šele v peti minuti dosegla prvi točki.

Potek je bil precej podoben kot v ponedeljek v Novem mestu: nadaljevanje je bilo dokaj enakovredno, a zaostanek iz začetnega dela je upočasnil Krko, ki se nikakor ni mogla približati, ob polčasu je bilo tako -12.

A nato je Krka le stopila na plin in začela zaostanek topiti. Po treh četrtinah je prišla na enomestno razliko, v zadnji pa celo v položaj, ko bi lahko poskrbela za preobrat s trojko Jana Špana za 73:75 dve minuti pred koncem. A odločilnega koraka nato ni bilo, Split je bil v odločilnih trenutkih bolj zbran, gostje pa so delali napake, izgubljali žoge in grešili pri metih za tri, tako da je zmaga ostala v Dalmaciji.

Špan je bil najboljši strelec Krke s 15 točkami, dve manj je dosegel Marko Radovanović, 11 pa Isiah Cousins.