8 ogledov

Kobe prehitel Mosesa, Miami še joka

Kobe Bryant in Josh Smith
1/10
Dragić je z Rockets gostoval pri Sunsih in klonil s 110:113. Heat so doživeli peti poraz v nizu (96:105 proti Blazersom). Lakers so zmagali osmo srečanje zapored, Bryant pa je prehitel Mosesa Malona.
Goran Dragić se je vrnil v Phoenix in s svojo novo ekipi Houston Rockets proti Sunsom izgubil s 110:113. Igral je le 12 minut in dal šest točk. Kyle Lowry, katerega poskuša izriniti iz prve peterke, je dal 32 točk. Na drugi strani je blestel Hakim Warrick (32 točk), ki je tako izjemno zamenjal poškodovanega Channinga Frya.

Kobe Bryant je postal šesti najboljši strelec v zgodovini lige NBA. Ko je ob koncu prve četrtine torkove tekme Los Angeles Lakersov z Atlanto Hawks zadel prosti met, je dosegel 13. točko, ki jo je potreboval, da bi prehitel člana Hiše slavnih, Mosesa Malona. Tekmo je Bryant končal s 26 točkami in ima tako zdaj že 27.423 točk. Ob tem pa so Jezerniki še zmagali, in to osmo tekmo zapored. Orli so padli s 87:101. Poleg Bryanta je odlično odigral še center Andrew Bynum (16 točk in 16 skokov), ki je na zadnjih treh tekmah zbral 50 skokov. "Vse boljši smo," je poudaril Kobe. Kot pravi šampioni v vrhunsko formo prihajajo v pravem času. Če so bili pred All-Star tekmo v majhni krizi, pa je dokaz za njihovo vse boljšo igro tudi nedeljska zmaga nad San Antonio Spurs. Jezerniki so zdaj pri 46 zmagah (le Boston Celtics, Spurs in Dallas Mavericks jih imajo toliko ali več).

Povsem druga zgodba pa se dogaja pri Miami Heatih. Če so bili januarja neustavljivi, zdaj nikakor ne najdejo poti iz krize, tudi psihično so povsem pregoreli. Za zanje to sezono rekorden peti poraz zapored so jih Portland Trail Blazers premagali s 105:96. Zgolj točke Dwyana Wada (38) in LeBrona Jamesa (31 točk, 11 skokov in osem podaj) enostavno niso dovolj. "Nihče nam ne bo pomagal, le sami si lahko," priznava Chris Bosh, ki je imel vsega sedem točk in štiri skoke, predvsem pa ni mogel ustaviti LaMarcusa Aldridgea (26 točk). Na zadnjih tekmah nekdanji zvezdnik Toronto Raptorsov daje občutno premalo. "Nimamo pravih odgovorov za ta težave," so besede trenerja Erika Spoelstre, ki ne vzbujajo optimizma za navijače Vročice.

V noči na petek ob enih po srednjeevropskem času Heati igrajo z Lakers!