14 ogledov

Kobe: "Videti grozno, počutje še slabše"

1/6
Moštvo LA Lakers je slavilo še na deveti od 10 tekem, poškodba gležnja Kobeja Bryanta pa se na srečo ni izkazala za tako usodno, kot je bilo sprva videti. V nasprotju s Krkinim Simonom Petrovom.

Precej huje kot Bryant jo je na Krkini tekmi s Partizanom odnesel Simon Petrov; ob njegovi poškodbi po dokaj nedolžnem postavljanju bloka so se celo Beograjčani držali za glavo in gledali stran. Simon si je zlomil piščal in bil že operiran.

Beno Udrih
zaradi gripe ni sodeloval pri porazu Sacramenta z New Orleansom (103:115), Houston Gorana Dragića pa je izgubil s San Antoniem s 107:115. Ljubljančan je v 17 minutah dosegel 10 točk, zgrešil le en met iz igre, imel po dve podaji in ukradeni žogi ter štiri izgubljene žoge.

Kobe Bryant je prestal pravo kalvarijo čustev ob poškodbi gležnja na tekmi med Dallasom in LA Lakers, ki so jo prvaki dobili s 96:91. Sredi tretje četrtine je namreč nerodno doskočil, potem ko je Shawn Marion blokiral enega njegovih metov. Video s srhljivim prizorom najdete TUKAJ (približno na 55 sekundi), TU pa je na voljo galerija Kobejeve poškodbe.

"Mislil sem, da je konec, in molil, da ko vstanem, bo tudi moje stopalo v običajnem položaju. Bal sem se, da ne bo tako," je po srečanju razložil Bryant, ki pa se je po odhodu v garderobo v zadnji četrtini celo vrnil na parket in se ob koncu tekme ustavil pri 16 točkah. "Napravil sem nekaj korakov, se umiril in se naposled vrnil. Vsi smo bili dokaj prestrašeni, saj je bil gleženj videti grozno, počutil pa sem se še slabše," se je Kobe zbal podobne usode, kot je doletela košarkarja Krke Simona Petrova. Dejstvo pa je, da se dejanska narava poškodbe ugotovi kasneje, po tekmi, ko se telo shladi.

Andrew Bynum se je izkazal z 22 točkami in 15 skoki, Pau Gasol je primaknil 18 točk. Za Dallas sta Dirk Nowitzki in Shawn Marion dosegla po 25 točk, skupaj sta zbrala kar 22 skokov.