62 ogledov

Konjeniki še enajstič zapored

V najmočnejši košarkarski ligi na svetu so v noči na nedeljo odigrali osem tekem.

Košarkarji Clevelanda so v domači dvorani ugnali Memphis Grizzlies s 116:111 in se veselili 11. zaporedne zmage, s katero so se utrdili na drugem mestu vzhoda. S 34 točkami je izstopal LeBron James, ki je temu dodal 12 podaj, 20 točk in 12 skokov je prispeval Kevin Love.

James je izstopal predvsem v zadnjem delu, ko je dosegel 15 točk, tudi zadnjih 13 za Cleveland. Posebej zanimiva je bila končnica, ko je Dillon Brooks dve minuti in 10 sekund pred koncem izenačil na 109:109, a Memphis ni uspel ustaviti razpoloženega Jamesa. Pri poraženem moštvu iz Tennesseeja je z 31 točkami izstopal Tyreke Evans.

lebron james NBA Šport LeBron James po izključitvi človek na misiji

Carlisle v "klubu 700"

Z 20 zmagami na 24 tekmah v vodstvu na vzhodu in v ligi vztraja Boston. Ta je s 116:111 ugnal Phoenix. Gostje so v zadnjem delu lovili priključek in se dobri dve minuti pred koncem približali na 103:105, takrat pa je odgovornost prevzel Kyrie Irving in v zadnjih dveh minutah dosegel pet točk ter bil na koncu z 19 koši najboljši pri zmagovalcih. Pri ekipi iz Arizone je s kar 38 koši blestel Devin Booker, ki pa ob sebi ni imel dovolj razpoloženih soigralcev za zmago.

V košarkarske anale pa se je ponoči vpisal trener Dallasa Rick Carlisle. Teksašani so s 108:82 ugnali Los Angeles Clippers, Carlisle pa se je pridružil klubu 18 trenerjev, ki so v ligi vknjižili 700 in več zmag. V domači vrsti je bil z 21 koši in desetimi podajami najbolj razpoložen 33-letni Portoričan J.J. Barea, nemški veteran Dirk Nowitzki je dodal 16 točk.

Goran Dragić Miami Heat NBA Šport Dragić s ključnim košem

Izpostaviti velja še DeMarcusa Cousinsa, ki je k zmagi New Orleansa na gostovanju v Portlandu prispeval kar 38 točk in osem skokov.

Miami z Goranom Dragičem je bil v soboto prost, danes ponoči pa ga čaka obračun v domači dvorani z Golden Stateom, drugouvrščeno ekipo zahoda.