120 ogledov

Košarkarji Krke brez pravih možnosti za presenečenje

Krka : Partizan Krka/Drago Perko/kosarka.si
Košarkarji Krke so v tekmi 18. kroga lige Aba izgubili s Partizanom s 63:79 (11:23, 30:39, 40:56).

Novomeščani so doživeli nov poraz, v boju z ekipo z vrha lestvice niso imeli pravih možnosti za presenečenje, saj so Beograjčani potrdili status favorita in na koncu zanesljivo zmagali z 79:63 ter začasno spet prevzeli prvo mesto.

Cedevita Olimpija Škandal v ABA ligi Šport Sodniki Olimpiji ukradli zmago, zdaj jih čakata celo kazen in suspenz

Prva četrtina je bila še kolikor toliko izenačena, Krka pa je zaostajala samo za štiri točke. Tudi do polovice tekme so bili domači še blizu, razlika pa je bila ob polčasu -9.

A Partizan je v tretji četrtini prišel do prednosti 15 točk in kazalo je, da je dvoboj odločen. Vendar so Novomeščani v zadnji četrtini še enkrat zapretili.

Po zaostanku 49:65 so domači posegli po minuti odmora, nato pa poskušali predvsem s trojkami še ujeti Beograjčane. To jim je delno uspelo, saj sta po dve zadela Luka Lapornik in Rok Stipčević, tako da je bil izid dve minuti pred koncem le še 60:69, 65 sekund pred koncem pa 63:71.

Krka : Partizan | Avtor: Krka/Drago Perko/kosarka.si Krka/Drago Perko/kosarka.si

Toda gostje niso dovolili preobrata, spet so strnili svoje vrste in v končnici tekme zadržali prednost ter jo pred koncem spet povečali na več kot deset točk.

Stipčević je bil s 15 točkami najboljši strelec domačih, dve manj je dosegel Adonis Thomas. Pri Partizanu pa je bil najbolj učinkovit s 15 Balša Koprivica.

Krka bo naslednjo tekmo igrala 4. februarja, ko bo gostovala pri ekipi Studentski centar.

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 700, sodniki: Hadžić, Kruljac, Terlević (vsi Hrvaška).
* Krka: French 1 (1:2), Stergar 4 (2:2), Stipčević 15 (1:1), Stavrov 6, Kosi 2, L. Lapornik 10 (4:6), M. Lapornik 10 (1:2), Macura 2, Thomas 13 (2:2).
* Partizan: Kurucs 6 (1:2), Punter 9 (5:5), Leday 4 (2:2), Avramović 4 (2:2), Koprivica 15 (3:5), Dangubić 8 (2:2), Smailagić 10, Moore 9 (2:2), Glas 7 (1:2), Lessort 5 (3:4), Madar 2.
* Prosti meti: Krka 11:15, Partizan 21:26.
* Met za tri točke: Krka 14:34 (Stipčević 4, M. Lapornik 3, L. Lapornik 2, Stavrov 2), Partizan 4:14 (Dangubić 2, Moore, Kurucs).
* Osebne napake: Krka 24, Partizan 20.