18 ogledov

Krka do zmage, odločalo bo zadnje kolo

Lorbek Krka Union Olimpija liga ABA ABA
Košarkarji Krke so v tekmi 5. kroga skupine A pokala challenge doma premagali do zdaj neporaženo Pinar Karšiyako iz Izmirja z 80:74. Za napredovanje bodo v zadnjem kolu morali premagati Tofaš doma.

Dvoboj z do zdaj neporaženo Pinar Karsiyako za slovenske prvake ni bil odločilnega pomena, kot bo obračun z Tofašem naslednjo sredo v zadnjem krogu. Ekipa iz Izmirja si je namreč že zagotovila napredovanje med 16 ekip, Krka pa bo morala zmagati tudi naslednji teden. A zmaga proti petouvrščeni ekipi turškega prvenstva je vendarle sladka, predvsem so si z njo krkaši dvignili samozavest, ki bo proti Tofašu prišla še kako prav.

Začetek tekme ni kazal na dejstvo, da so Turki vodilno moštvo skupine. Začeli so raztrgano, delali napako za napako, bili nenatančni pri metih, tako da so Slovenci tekmo odprli z izidom 14:2. Na začetku je v novomeškem dresu blestel predvsem Jure Lalić, ki je dosegel deset od 14 točk. Toda Turki so se po visokem zaostanku vendarle zbrali. Začeli so se približevati gostiteljem, ob koncu prve četrtine so zaostajali vsega tri točke. Na začetku druge četrtine so izenačili, Jakov Vladovič je s trojko Krko še enkrat popeljal v vodstvo, nato je Turkom uspelo doseči osem točk zapored in priti do prednosti. A domači so znali odgovoriti, s točkama Jake Klobučarja so hitro spet povedli za sedem točk, na odmor pa odšli s tremi.

V drugem delu je bilo preobratov manj. Novomeščani so praktično ves čas vodili, a meje desetih točk prednosti niso presegli. Gostje so jih vztrajno lovili, a ko je Edo Murić tri minute in pol pred koncem tekme pri rezultatu 70:64 zadel met za tri točke, se je že dalo slutiti, da bo zmaga ostala doma. Murić, junak drugega polčasa (skupaj z Lalićem sta dosegla več kot polovico košev Krke), je bil tudi tisti, ki je razblinil še zadnje dvome ter postavil končni izid.

Pokal Eurochallenge, 5. kolo:

Krka : Pinar Karsiyaka 80:74 (20:17, 20:20, 19:19, 21:18)

Krka: Vladović 6, Rojc 7 (3:3), Lalić 21 (5:8), Murić 21 (1:3), Pavić 5 (1:2), Klobučar 6 (2:2), Lučić 9, Pajić 3, Kastrati 2.
Pinar Karsiyaka: Aminu 11 (3:6), Büker 7, Thomas 24 (7:10), Topaloglu 4, Kentli 11 (1:1), Dixon 16 (4:6), Pacun 1 (1:4).
Prosti meti: Krka 12:18, Pinar Karšiyaka 16:27.
Meti za tri točke: Krka 8:19 (Murić 4, Vladović 2, Lučić, Pajić), Pinar Karšiyaka 4:17 (Dixon 2, Büker, Thomas).
Osebne napake: Krka 25, Pinar Karšiyaka 20.