16 ogledov

Krka na Afroditinem otoku brez težav

Crvena zvezda Krka Pionir liga ABA Lučić Savović ABA
Novomeška Krka je v četrtem kolu dosegla drugo zmago v skupini A pokala EuroChallenge, ki so ga dolenjski košarkarji že osvojili pred letom in pol. Tokrat je bila četa Aleksandra Sekulića še drugič boljša od ciprskega moštva Etha Nikozija (74:59).

Krka je tokrat prevladovala skozi vso tekmo. Že po dobrih dveh minutah in pol igre so tako vodili z 8:0, do konca prve četrtine pa so si priigrali 13 točk prednosti (25:12).

V drugih desetih minutah so se gostitelji dvakrat približali le na osem točk zaostanka, sredi tretje četrtine pa je razlika znašala že 19 točk (57:38). Krka je nato prestavila v nekoliko nižjo prestavo, a vseeno brez večjih težav dvoboj odločila v svojo korist. Dolenjci so tako brez težav še drugič premagali predstavnika Cipra, v grški mitologiji sicer otoka, kjer se je rodila boginja lepote in plodnosti - Afrodita.

Pri Novomeščanih je bil strelsko znova najbolj razpoložen Edo Murić, ki je dosegel 19 točk, mejo desetih točk pa sta presegla še Smiljan Pavić (16 točk, deset skokov) in Uroš Lučić (11 točk).

Za Krkaše bo v vsakem primeru odločilna zadnja tekma proti Tofašu, na kateri bodo morali zmagati vsaj s štirimi točkami razlike. Pričakovati je namreč, da bodo Turki v petem kolu ugnali Ciprčane in tako prenesli odločitev v dvorano Leona Štuklja.