66 ogledov

Krka in Olimpija za konec poraženi

liga aba partizan szolnoki olaj ABA
Krka je v zadnjem kolu lige ABA v dvorani Leona Štuklja izgubila z MZT Skopjem (68:80), Olimpija pa je klonila v podgoriški Moraći (75:79). Z zanesljivo zmago nad madžarsko ekipo Szolniki Olaj je zadnji udeleženec zaključnega turnirja postal beograjski Partizan. Jutri se bosta Zadar in Split pomerila za obstanek v ligi.

Košarkarji Uniona Olimpije so ligo ABA končali s 50-odstotnim izkupičkom. Na zadnjem gostovanju v Podgorici so se odlično upirali favorizirani zasedbi Budućnosti, a na koncu doživeli 13. poraz v sezoni.

Glede na to, da Ljubljančani niso izpolnili zastavljenega cilja - uvrstitev na zaključni turnir ali v evropska tekmovanja v prihodnji sezoni, so še drugo tekmovanje v tej sezoni končali pod pričakovanji. Doslej so letos osvojili pokalno lovoriko v Sloveniji, od zdaj naprej do konca maja pa bodo vse moči usmerili v državno prvenstvo.

Podobno kot na večini tekem v tej sezoni so zmaji igrali hrabro in zavzeto, žal pa v odločilnih trenutkih niso bili dovolj zbrani ali natančni. Tako so v drugem polčasu nadoknadili 14 točk zaostanka (45:31) in v 35. minuti prišli do rekordne prednosti 69:61. A tu je stvar zastala; Budućnost je z delnim izidom 11:2 prešla znova v vodstvo in imela v zaključku tudi kanček več sreče. V zadnji minuti in za končni rezultat je akrobatsko zadel Demarquis Bost in pokopal vse upe zeleno-belih.

Najvišji statistični indeks v soboto odigranih tekmah je zabeležil Klemen Prepelič (30). Dosegel je 20 točk (trojke 5:8), imel 6 podaj, tekmeci pa so nad njim naredili sedem osebnih napak. Odlično partijo pa je z dvojnim dvojčkom prikazal tudi Alen Omić (17 točk, 11 skokov, indeks 25), junak zmage Budućnosti pa je bil Marko Popović, ki je v zadnji četrtini dosegel 12 točk z metom 4:4 izza črte 6,75.

Skopje po Ljubljani slavilo tudi v Novem mestu

Košarkarji Krke so sezono v ligi ABA sklenili s petim zaporednim porazom oziroma izkupičkom 9:17. Zaključna ocena je tako skromna, pozitivno pri vsem skupaj pa je, da so imeli Novomeščani na koncu vendarle zmago več od Splita oziroma Zadra, ki se bosta v nedeljo ob 17. uri pomerila za obstanek v ligi.

liga aba krka mzt skopje  | Avtor: ABA ABA

Krka je bila 28 minut v igri za jubilejno deseto zmago, vendar je katastrofalno odigrala najpomembnejši del tekme. Odločilno je bilo, da je Jure Lalić pri izenačeni tekmi izgubil živce in zaradi reakcije ob dosojeni osebni napaki prejel še dve tehnični napaki. Gostje so to do konca tretje četrtine kaznovali z vodstvom 61:53, slabo nadaljevanje pa je prineslo še višji zaostanek. MZT Skopje je tako z delnim izidom 14:0 prišel do zajetne prednosti (67:53), ki je v zadnjih minutah ni izpustil iz rok.

Ob izostanku zaradi poškodb Eda Murića, Marka Pajića in Domna Lorbka (mišica) trener Gašper Potočnik ni imel dovolj igralcev, ki bi se lahko vseh štirideset minut kosali z zasedbo Aleša Pipana, ki je z ekipo iz Skopja presegel pričakovanja pred sezono. MZT je tekmovanje končal na sedmem mestu z izkupičkom 14-12.