13 ogledov

Krka še tretjič zapored za točko

KK Krka KK Krka/Facebook
Košarkarji Krke so v 8. kolu jadranske lige zmagali na gostovanju pri ekipi Mega Leks (95:96). Dolenjci so v regionalnem tekmovanju še tretjič zapored zmagali s točko razlike.

Krka je začela odlično, v 5. minuti je vodila s 15:2. Mega Leks se je nato prebudil, začel dosegati točke, vendar so ga Novomeščani držali na varni razdalji, prvih 10 minut so dobili s 26:17.

Srbi so stopili na plin in se v 15. minuti tekmecem približali na 33:35, v 17. minuti pa prvič na tekmi izenačili na 38:38. Mega Leks je prvič na tekmi vodil pri izidu 41:40 v 18. minuti, do polčasa pa si je priigral šest točk prednosti.

Novomeška ekipa ni vrgla puške v koruzo, v 25. minuti je izenačila izid na 58:58, nato pa z delnim izidom 5:0 spet povedla. Po 30 minutah je imela točko prednosti, ki pa je hitro skopnela in se spremenila v štiri točke zaostanka.

A je ekipi Dejana Mihevca uspel še en preobrat, v 37. minuti je po trojki Matica Rebca vodila z 89:88, po košu Jureta Ritlopa pa 91:88. Prednost je Krki uspelo ohraniti do konca, čeprav so se ji tekmeci približali na 95:96.

Festival trojk

V festivalu trojk, Mega Leks jih je dal 17, Krka pa 14, je bil v tem elementu igre najboljši Jovan Novak, ki jih je dal sedem, skupaj pa 27 točk. Rebec je za Novomeščane dosegel 23 točk, od tega pet trojk, enako število točk je zbral tudi Marko Luković.

Liga Aba se bo nadaljevala prihodnji konec tedna. Krka bo v nedeljo, 13. novembra, točno opoldne gostila MZT Skopje.