12 ogledov

Lakers klonili že desetič

Tony Parker (Foto: Reuters)
1/12
Prvaki iz Los Angelesa so v ligi NBA doživeli nov boleč poraz. S 97:82 so jih premagali San Antonio Spurs. Slavilo je tudi moštvo Miamija, in sicer s 106:98, kar je že njegova 15. zmaga v 16 tekmah.

Tim Duncan in Manu Ginobili sta bila v zaključnih minutah tekme med San Antoniem in LA Lakers na klopi. Pa ne zato, ker bi igrala tako slabo, ampak ker si je Gregg Popovich to lahko privoščil zaradi zanesljive prednosti. Parker je dosegel 23 točk, DeJuan Blair pa 17 in 15 skokov. Sinoči ni bil večer Kobeja Bryanta, ki je sicer z metom iz igre 8:27 prišel do 27 točk.

"Vedno je lepo premagati prvake,"
je dejal Ginobili, čigar San Antonio ima razmerje zmag in porazov 27:4. "Jezen sem nase," pa je dejal Bryant, ki je med tekmo enkrat zgrešil celo 13 metov zapored. Njegovo moštvo je izgubilo že deset tekem v sezoni, kar se je prvakom do konca leta zgodilo prvič po letu 2007.

Povsem drugače kot prvaki pa je razpoložen Miami, ki je proti New Yorku dosegel že svojo rekordno 15. zmago na 16 tekmah (106:98). Dwyane Wade je prispeval 40 točk, LeBron James 18, 10 skokov in osem podaj. Na začetku tekme pa je blestel predvsem Zydrunas Ilgauskas, ki se je po prvi četrtini ustavil pri 12 točkah in devetih skokih. "Mislim, da smo dobro opravili svoje delo proti ekipi, ki se ne predaja. Videl se je trud vse ekipe," je dejal Wade.