14 ogledov

Lakers krizo prekinili proti najboljšim

Los Angeles Lakers : San Antonio Spurs 102:93
1/20
Košarkarji Los Angeles Lakers so po petih zaporednih porazih niz prekinili na najboljši možni način, proti najboljšemu moštvu na Zahodu. San Antonio so premagali s 102:93.

V severnoameriški košarkarski ligi NBA so že dalj časa znani udeleženci končnice. Do konca rednega dela je le še nocojšnji igralni dan, v noči na sredo pa so bile na sporedu tri tekme.

Drugouvrščena ekipa rednega dela zahodne konference Los Angeles Lakers je doma premagala San Antonio s 102:93. Znova je bil najbolj razpoložen Kobe Bryant, ki je k zmagi prispeval 27 točk. Poleg tega je v statistiko vnesel še šest ujetih žog in štiri podaje. Pri San Antoniu je bil s 16 točkami najučinkovitejši Gary Neal.

Chicago
je v gosteh pri New Yorku zmagal s 103:90, v dresu bikov je bil s 26 točkami najboljši Derrick Rose. Chicago še lovi najboljši izid rednega dela, saj je na prvem mestu lige z 61 zmagami in 20 porazi izenačen s San Antoniem. Obe ekipi igrata tudi nocoj, če bosta izenačeni v številu zmag in porazov, bo o boljšem odločal žreb. Carlos Boozer je za Chicago, ki je zmagal osmič zapored, dodal še 14 točk in 22 ujetih žog, medtem ko je bil pri New Yorku, ki je prekinil niz sedmih zaporednih zmag, z 21 točkami najboljši Carmelo Anthony.

Portland Trail Blazers
so doma s 102:89 premagali Memphis Grizzlies, z zmago pa so si zagotovili šesto mesto zahodne konference. Pri domačih se je z 22 točkami in 11 skoki izkazal LaMarcus Aldridge: "Ko lahko vse slabe stvari, ki so se ti dogajale čez leto številne poškodbe ključnih igralcev na primer – preprosto pozabiš in dobro odigraš ter si zagotoviš šesto mesto v konferenci, potem so občutki res lepi." V dresu gostov je bil s 17 točkami najboljši Mike Conley, Marc Gasol jih je dodal 11 ter k temu še deset skokov.