8 ogledov

Lakers slavili, Heat izgubili

Kobe Bryant in Pau Gasol sta se lahko objela po novi zmagi. (Foto: Reuters)
1/7
NBA-moštva še naprej dejavno igrajo prijateljske tekme pred začetkom nove sezone. Miami je brez Jamesa in Wada izgubil proti New Orleansu, LA Lakers pa so porazili Sacramento.

Slovenskega obračuna med Benom Udrihom in Sašo Vujačićem na omenjeni tekmi ni bilo, saj Udrih še vedno počiva zaradi poškodbe rame. Vujačić pa je v 14 minutah dosegel dve točki (1:4 iz igre), imel po en skok in podajo ter po dve izgubljeni žogi in blokadi. Ron Artest in Pau Gasol sta dosegla vsak po 18 točk za prvake. Španec je še 12-krat skočil za žogo. Kobe Bryant je primaknil sedem točk, imel štiri skoke in dve podaji, ob metu iz igre 2:10.

"Kobe je bil videti bolje kot ekipa. Čeprav ni metal briljantno, je odlično tekel," je Bryanta pohvalil Phil Jackson, še bolj pa Rona Artesta, ki je že v prvi četrtini dosegel 11 točk, trojke je metal 4:5: "Bil je vroč, zato sem ga še pustil v igri. Malo se še išče, a je precej napredoval." V predhodnih dveh srečanjih je bilo njegovo povprečje 6,5 točke.

Miami je brez LeBrona Jamesa in Dwyana Wada, ki imata težave z rahlo poškodbo mišice, izgubil z New Orleansom. Ta je na krilih Marca Belinellija – osem od svojih 19 točk je dosegel v zadnji četrtini – dosegel prvo zmago na pripravljalnih tekmah.