8 ogledov

LeBron devetič prek 50 točk!

James in soigralci so Magice premagali za štiri točke. LeBron jih je dal 51!
1/16
To je bil večer LeBrona Jamesa. Ob zmagi Heatov nad Magici s 104:100 je dal 51 točk in imel 11 skokov in 8 asistenc. Lakers so za točko izgubili s Spurs (88:89). V zadnji sekundi je zadel McDyess.
To je bila prva tekma te sezone, ko je dal en igralec prek 50 točk. Lani je to uspelo trem: Andreju Millerju, Carmelu Anthonyju in Brandonu Jenningsu. Predlani pa je bilo kar 11 tekem s petdesetico posameznika.

Še nihče v tej sezoni ni dosegel 51 točk (do te tekme sta bila s 47 točkami najboljša Kevin Durant in Blake Griffin). LeBron James pač zna. Zadel je 17 od 25 metov iz igre in 14 od 17 prostih metov. To je LeBronova deveta petdesetica v karieri. Zanimivo, da je vse dosegel na gostovanjih. Za igralca Miami Heatov pa je to šele šesta petdesetica. V eri Dwighta Howarda je le enkrat Orlando Magicom kdo nasul več kot 50 točk – 60 Allen Iverson. In še en rekord za Heate: v prvi četrtini je LeBron nasul 23 točk, kar ni uspelo še nobenemu članu Miamija. V dodanem videu poglejte nekaj Jamesovih košev. Pa vendarle so Heat zmagali le za štiri – 104:100. Zdaj imajo štiri zmage več od divizijskih rivalov.

Nova težava za Toronto Raptors. Litovec Linas Kleiza je moral na operacijo kolena in zanj je sezona že končana.

"Igrali smo timsko in to me je popeljalo do tega dosežka. Te tekme nismo jemali kot vsako drugo rednega dela. Magici so pred sezono o nas marsikaj govorili in zato smo želeli stopiti na igrišče in jim pokazati svoje kvalitete in kar jim gre," je po eni od svojih najboljših tekem kariere dejal James. K zmagi sta druga dva kralja prispevala 15 točk Dwayne Wade in 13 Chris Bosh. Na drugi strani je bil z 22 najboljši Jameer Nelson, medtem ko je Dwight Howard v drugem polčasu dal le eno točko od skupno 17 in zadel le tri od 13 prostih metov. Zmaga je za Vročico še toliko bolj pomembna, ker zdaj končno zmagujejo tudi tekme proti odličnim ekipam in tekme z napeto končnico.

Slednje pa ne velja za aktualne prvake Los Angeles Lakers. V četrtek so igrali s San Antonio Spurs, z ekipo s kar 40 zmagami. Vodili so za točko, napad pa so imele Ostroge. Tim Duncan je v predzadnji sekundi zgrešil, a je bil v skoku najvišji Antonio McDyess in je ob zvoku sirene potisnil žogo skozi obroč (akcijo večera poglejte v spodnjem videu). Za 41. sezonsko zmago so tako Jezernike premagali z 89:88. Tony Parker je le v drugem polčasu dosegel 17 točk (skupno 21). Richard Jefferson jih je dodal 18. Na drugi strani 19 točk Paua Gasola in 16 od metu 5 proti 18 Kobeja Bryanta ni bilo dovolj.